Õiguskantsler Teder kaebab Tallinna riigikohtusse

30. aprill 2009, 17:40

Õiguskantsler Indrek Teder pöördub
riigikohtusse, sest Tallinn ei nõustunud tema väitega, et linnaosade kaotamine
on põhiseadusega vastuolus.

"Õiguskantsler jääb oma ettepanekus esitatud seisukoha juurde, et Tallinna põhimääruse muutmine, millega nähakse ette linnaosa valitsuse ja linnaosa vanema institutsioonide ümberkujundamine linnavalitsuse piirkondlikuks ametiks ja linnavalitsuse piirkondliku ameti juhatajaks, on vastuolus kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse ja põhiseadusega," teatas õiguskantsleri avalike suhete nõunik Jaana Padrik.

Õiguskantsleri taotlus riigikohtule tunnistada Tallinna põhimäärust muutev määrus põhiseadusvastaseks ja kehtetuks on ettevalmistamisel ning Indrek Teder peab vajalikuks esitada see riigikohtule esimesel võimalusel.

Tallinna linnavolikogu hinnangul on nii linnavalitsuse kui -volikogu arvates linna põhimäärusesse sisse viidud muudatused põhiseadusega kooskõlas.

"Linnaosade moodustamine ja lõpetamine on kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse kohaselt volikogu ainupädevuses ning põhiseadusega omavalitsusele antud kaitsealas. Kuna seadusest ei tulene omavalitsusele kohustust täita avalikke ülesandeid just linnaosade kaudu, siis ei saa volikogu hinnangul olla ka nende lõpetamine linnavolikogu poolt seadusevastane," seisis linnavolikogu teates.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. April 2009, 17:40
Otsi:

Ava täpsem otsing