Omavalitsused said ligi 200 miljonit investeeringutoetusi

30. aprill 2009, 11:14

Valitsus kiitis täna heaks kohaliku
omavalitsuse investeeringutoetuste kasutamise kava KOIT muutmise, mille
tulemusena lülitatakse kava põhiprojektide nimekirja ka senised reservprojektid
mahus 189 miljonit krooni.

Valitsuse poolt kinnitatud investeeringutoetuste kava sisaldab 15 lisaprojekti 11 maakonnast summas kuni 189 miljonit krooni. Muudatuse tagajärjel nimetatakse senised kava KOIT reservprojektid, mis kuulusid eelistusnimekirja, põhiprojekti staatusesse. Selle tulemusel saab uue olemise hulk lasteaedu, koolimaju, hoolekande- ja spordiasutusi, teatas siseministeerium.

Regionaalministri Siim Kiisleri sõnul tähendab tänane otsus euroraha jagamise kohta nii elukeskkonna paranemist, kui ka süsti majanduse elavdamiseks. "Ligi kakssada miljonit krooni investeeringutoetusi parandab elukeskkonda paljudes Eestimaa paikades. See raha jõuab inimestele igapäevaselt vajalikesse objektidesse – koolimajadesse, lasteaedadesse, spordihoonetesse. Teiselt poolt on majanduskriisi arvestades väga oluline, et läbi selle raha abil elavneva ehitustegevuse on kaitstud paljude inimeste töökohad," selgitas ta.

Eelnõu kohaselt lülituvad toetuse saajate põhinimekirja omapoolset valmisolekut kinnitanud taotlejate reservprojektid, mis enne eelnõu muudatuse vastuvõtmist pidid toetuse saamiseks ootama maakonna teistest projektidest vabanenud vahendeid. Kava KOIT muudatus on tingitud asjaolust, et paljude põhinimekirja kantud projektide puhul on ehituskulud osutunud kavandatust väiksemaks.

Perioodil 2007-13 saab Eesti Euroopa Regionaalarengu Fondist regionaalarengu programmidele toetust kokku rohkem kui kuus miljardit krooni. Ligi 2,25 miljardit krooni on mõeldud kohalike avalike teenuste arendamiseks. Projektitaotlusi kavasse lülitatud projektide osas asub vastu võtma Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. April 2009, 11:14
Otsi:

Ava täpsem otsing