Rõivakaubamärk kaaperdas linna nime

30. aprill 2009, 20:03

Üle 500 poega surfirõivaste kaubamärgi
Hollister omanik ei luba samanimelise California linna elanikel oma kodukoha
nime enam vabalt igale poole kirjutada, kuigi kaubamärgil puudub selle kohaga
vähimgi seos.

Kirevate Hollister T-särkide, lühikeste pükste ja ilu pärast parajalt kulutatud teksade kaubamärgi osa on väljamõeldud idüllilisest surfipradiisist Hollisteri linn Lõuna -California rannikul, kirjutas Los Angeles Times. Mõned tegeliku Hollisteri linna kohalikud ärimehed aga ignoreerivad suurfirma Abercrombie Fitch (A F) hoiatusi mitte märkida kohapeal tehtud rõivastele tootmiskoha nime. Rõivafirma on lubanud sellised katsed kohe tähele panna ja asi lõpetada: „Tehku proovi ja saavad kahjunõude ning rohkemgi veel,“ ütles A F juriidiline nõustaja David Cupps.

2006.a. lisas Hollisteri kohalik teksatootja pükste sildile oma linna nime. Soovides kaubamärki registreerida, põrkas ta A F lubadusele ta kaubamärgiõiguste rikkumise eest kohtusse hageda. Väike teksatööstur Stacey Crummett tõmbus tagasi: „Nad on meist palju suuremad. Mõtlesin, et puudub mõte nendega vaielda.“ A F on erinevate kaubamärkide all üle 1100 rõivapoe omanik USAs, Kanadas ja Suurbritannias.

Laest võetud Hollisteri kaubamärgi kaitsmiseks on ettevõte üheksa aasta jooksul esitanud lugematuid kaubamärgitaotlusi vööde, särkide, jakkide, mütside, kingade, deodorantide, hingeõhku värskendavate pastillide, ehete, kottide jne. suhtes. Kui Hollisteri linna kohalikud ärimehed tegid A F-ile ettepaneku avada oma pood ka seal, firma keeldus põhjendusel, et linna madala ja keskmise sissetulekuga rahvastik ei kanna seda välja. Ometi otsivad sinna sattunud läbisõitjad linnas sageli heade surfirõivaste poodi, arvates neid pärinevat sealtsamast.

„Vähemalt on see aidanud linnal tähelepanu võita,“ kommenteeris Hollisteri linnapea Eugenia Sanchez nimevaidlust rõivahiiuga.

Tegelik 36 000 elanikuga Hollister asub mõnisada miili väljamõeldud nimekaimust põhja pool keset viljakat põllumajanduspiirkonda, mille põhitooted on lehtsalat ja aprikoosid. Linn on tuntud mootorratturite kokkutulekute poolest iga aasta 4. juulil. 1947.a. kokkutulekul puhkenud mäsu inspireeris tegema filmi „The Wild One“, millega tõusis staariks Marlon Brando nimeline noormees.

Too film omakorda ajendas looma teisi kultuslikeks saanud linateoseid nagu „Rebel Without a Cause“ ja „Easy Rider“. Praeguses majandusseisus on ka Hollisteri linnal rasked ajad ning tänavu jääb traditsiooniline motokokkutulek ära, sest linnal ei jagu raha üritusel korra hoidmisele kulutamiseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. April 2009, 20:04
Otsi:

Ava täpsem otsing