Väitlussaade kaob, sest diskussiooni ei ole vaja!

30. aprill 2009, 20:47

Homsest kaob kanalilt NTV menukas
väitlussaade „K barjeru“, ametlikult majanduslikel põhjustel, kinnitamata
andmeil aga saates kõlanud liigse võimukriitika pärast.

Kuus aastat eetris olnud ühiskondlik-poliitilise saate juhi Vladimir Solovjovi ja telekanali enda kinnitusel on sulgemisel ainuüksi ettevõttesisesed põhjused, kirjutas tänane Kommersant.

Saates diskuteerisid tuntud inimesed aktuaalsete küsimuste üle. Üle-eelmises, riigi kriisiga võitlemise poliitikale pühendatud saates võitis partei Spravedlivaja Rossija esindaja ülekaalukalt vaatajate eetrihääletuse võimupartei Jedinaja Rossija esindaja vastu. Varem juhtis Solovjov telekanalis ka pühapäevaõhtust vestlussaadet, mis suleti eelmise aasta augustis. Siis põhjendas saatejuht seda sellega, et programm oli valimiste aastaks seatud eesmärgid täitnud.

Koos väitlussaate sulgemisotsusega kadus NTV kodulehelt ka saatega seotud materjal. Ajalehe pärimise peale teatas telekanal, et materjal läks arhiivi, peagi ilmus link aga jälle nähtavale.

Saatejuht kirjutas oma blogis kõrge vaatajareitinguga saate sulgemise järel, et ei kavatse „ei opositsiooni ridadesse asuda ega protestikisa tõsta“ ning jäi põhjustest rääkides ülimalt napisõnaliseks ja tagasihoidlikuks.

Ühes viimastest saadetest osalenud partei Jabloko liidri Sergei Mitrohhini sõnul on ta kindel, et saade kõrvaldati, sest oli kogunenud suur hulk pretensioone Solovjovi vastu, selle suhtes, keda ta saatesse kutsus ja selle suhtes, mida kutsutud rääkisid: „Kui puudutatakse mingeid isikuid või struktuure, sealhulgas ärilisi, survestavad nad riigivõimu ja telekanali juhtkonda.“ Korduvalt saates esinenud ühenduse Pravoje Delo poliitnõukogu liikme Boriss Nadeždini sõnul võib sulgemiseks olla mitmesuguseid põhjusi, näiteks selline telefonikõne telekanalile: „Kriisiajal pole meile diskussioone vaja.“

Esmapilgul on Vene telekanalite sisu Lääne ja Eesti omadega väga sarnane: samasugused reklaamid, seriaalid, popmuusika, reality-showd ja muu vaimuvaene meelelahutus. Uudiste- ja poliitikasaated on aga alati esitatud väga selgelt kooskõlas valitsuse ametlike seisukohtadega. Riik kontrollib kõiki ülevenemaalisi telekanaleid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. April 2009, 20:47
Otsi:

Ava täpsem otsing