BÖRS: MasterCard songib põhja

01. mai 2009, 15:58

USA börsid hakkavad vaikselt jõudu koguma,
Dow Jones tööstuskeskmine on miinuses veel 0,04 protsenti, S P 500
aktsiaindeks aga juba plussis 0,2 protsenti ja Nasdaq 0,06
protsendilises tõusus.

Maksevahetustega tegelev MasterCard, kes täna teatas 367,3miljonilisest kvartalikasumist, on börsil vajunud 7,3 protsenti. Ettevõte tunnistas, et ei suuda sel aastal täita oma varem väljakuulutatud kasumiootust ning on sunnitud nüüd vaikselt miinuseid taluma.

Suuremateks kukkujateks on ka autotööstus. Ilmselt juba Chrysleriga ühte patta pandud General Motorsi aktsiahind on kaotanud 6,3 protsenti. Talle järgneb Ford Motor 3,5protsendilise miinusega. Autotootjad teatasid täna suurtest müüginumbrite kukkumisest aprillis.

Ka tervisekindlustaja Metlife, kelle esimese kvartali tulemused lõpetasid kahjumis esimest korda alates 2001 aastast, on kätte võtnud korraliku languse ning praeguseks seilab punases juba enam kui 8,3 protsendiga.

Kiibitootja Intel, kes avalikustas märtsikuiste müüginumbrite 3,3protsendilise kerkimise veebruariga võrreldes ning müüs kuuga 14,7 miljardi dollari eest kiipe, on turul vajunud. Aktsiahind on langenud 0,3 protsenti.

Kiirsöögikett McDonald’s, mille Goldman Sachs oma soovitusnimekirjast eemaldas on ootuspäraselt pisut langenud ning kaupleb 1,5protsendilises miinuses.

Suurimas plussis on Morgan Stanley pea 10protsendilise kerkimisega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
01. May 2009, 22:59
Otsi:

Ava täpsem otsing