Pankrotihaldur ei välistanud kriminaalasja Alar Pingi suhtes

02. mai 2009, 09:13

Neljapäeval Harju maakohtus toimunud
istungil 5000 võlausaldajaga endise Kalev Meedia (praeguseni nimega Via
Concepti) pankrotti välja ei kuulutatud. Ajutine pankrotihaldur Indrek Lepsoo ei
välistanud kriminaalasja endise juhatuse liikme Alar Pingi suhtes.

Lepsoo rääkis kohtus, et Via Concept on töölepingu lõpetanud 228 töötajaga ning 24 on tööleping siiani lõpetamata. Firma varade väärtus on 500 000 krooni. Kõik ettevõtte kohustused kokku on 22 miljonit Eesti krooni. „Via Concept on maksejõuetu ja see ei ole ajutine,“ lisas haldur.

Kohtunik Mare Kõlvart küsis Andres Elistelt, et kas too üldse ei teadnud, millise firma juhatuse liikmeks ta hakkas, kui umbes 20 päeva peale juhatuse liikmeks asumist firma kohtusse pankrotiavalduse esitas. Eliste kinnitas mitmeid kordi, et tema ülesanne oli välja selgitada, mis firmas toimub. „Teadsin, et suhteliselt raskes seisus on,“ tunnistas Eliste kohtule firma kohta hetkel, mil tema ärisse sisenes. „Suhteliselt raskes seisu, no kuulge,“ küsis selle peale kohtunik.

Kohtunik palus Elistel loetleda suurimaid võlausaldajaid, keda firmal kokku on 5000. Eliste sellele küsimusele vastata ei osanud, kuna enda sõnul polnud tal võlausaldajate nimekirja just täna kaasas. „Tulite kohtuistungile, võiksite ikka teada,“ kostis kohtunik selle peale.

Äripäeva küsimuse peale, kas te olete tankist, palus Eliste defineerida mõiste tankist. Küll aga kinnitas ta, et 24 töötajat, kes on endiselt Via Concepti palgal, võivad jääda palgata.

Maksejõuetuse tekkimise põhjuseks nimetas juhatuse liige asjaolu, et ettevõtte 100%-l omanikul Oliver Kruuda suuromanduses oleval Lutermal ei olnud võimalik Via Concepti enam finantseerida.

Eliste ütles, et ei süüvinud korralikult ettevõtte seisu enne juhatuse liikmeks hakkamist, mille peale kohtunik küsis, kas Pink (Alar Pink- endise Kalev Meedia juhatuse liige -toim.) suutis teid ära rääkida? „No jah,“ vastas Eliste tasasel häälel.

Kalev Meedia (praeguse nimega Via Concept) endine peatoimetaja Indrek Lindsalu oli samuti tulnud kohtuistungit kuulama. Tema enda sõnul Elistet näinud pole, keegi töötajatest pole, lisas ta. „Mis mees ta selline on,“ küsis Lindsalu.

Kohus kutsub 20. mail nii Alar Pinki kui Andres Elistet võlgnikuvannet andma.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. May 2009, 10:25
Otsi:

Ava täpsem otsing