Viljandi lapsed võivad ehitajate kemplemise tõttu uue ujulata jääda

02. mai 2009, 13:58

Viljandisse võib ujula kokkulepitud kujul
ikkagi ehitamata jääda, sest Leviehituse ja linna vahel sõlmitud lepingu
muutmine ei pruugi olla võimalik.

Juhul kui pooled asuvad lepingu punkte muutma, ähvardab esitada vaide osaühing Akriptor, kes jäi veekeskuse rajaja leidmiseks korraldatud konkursil teiseks. Juristidega konsulteerinud linnapea Kalle Jentsi sõnul võib Akriptor suure tõenäosusega sellisel juhul õiguse saada ja see tähendaks, et tuleb korraldada uus konkurss, kirjutas Sakala.

«Akriptorisse kuulub suur hulk Viljandi ettevõtteid ja ma usun, et kollektiivselt otsustatakse see vaie esitada,» ütles osaühingu esindaja Jaak Sulg.
«Praegune leping muutuks ju olulisel määral nii tähtaja kui tehniliste tingimuste osas.»

Leviehitus soovib muuta lepingus punkti, mis kohustab teda uut ujulat ühendama linna keskküttesüsteemiga, see läheks firmale liiga kalliks maksma ja ta on teinud ettepaneku ehitada veekeskusele eraldi katlamaja, arvutuste kohaselt tooks see linnale ka hinnavõidu. Linnavalitsus on pöördunud keskkonnaameti poole, et teada saada, kas järve äärde võib üldse katlamaja ehitada.

Samuti soovib Leviehitus muuta ehitise valmimise tähtaega, praegune tärmin on käesoleva aasta viimane päev, kuid ehitaja soov on teha leping selliseks, et hoone peab valmis saama 12 kuud pärast notari juures allkirjade andmist.

Vastutasuks pakub firma linnale võimalust maksta veekeskuse eest 47 miljonit krooni viie aasta jooksul ja intressita. «Meie ettepanekud olid tingitud sellest, et linn tunnistas ka ise, et ei suuda muutunud majandusolukorras ujula eest tasuda,» rääkis Leviehituse juhataja Indrek Saar. «Tahame linnale lepingut soodsamaks muuta ja ma ei saa aru, miks peab selle kohta konkurendilt nõusolekut küsima.»


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. May 2009, 13:58
Otsi:

Ava täpsem otsing