ÄP 5 aastat tagasi: Välismeedia Euroopa Liidu laienemisest

ÄP 04. mai 2009, 00:00

  • Financial Times: tervitab ja tutvustab uusi liikmesriike nende vähem tuntud joonte poolest: poolakaid kui kirglikke seenekorjajaid, ungarlasi kui vabaõhu supelbasseinide nautijaid, lätlasi laulupidude rahvana, tšehhidelt soovitab leht õppida head tava jalatsid külla minnes ukse taha jätta. Eeslasi tutvustab Pärdi muusika, leedulasi liivadüünid.
  • Dagens Nyheter: Samal ajal kui naabrid pidasid suurt pidu, eelistas Eesti vaikselt ELi hiilida. Ei mingit tulevärki südaööl, lühike liputseremoonia parlamendi ees, seejärel läks hulk eestlasi metsa istutama. Kõva töötegemine esimesel päeval ELis sobib hästi eestlase iseloomuga, kirjutab Rootsi päevaleht.
  • Helsingin Sanomat: Eesti on nüüd veel lähemal, piiriületus läheb lihtsamaks ja ooteaeg Tallinna sadamas lüheneb. Juhtkirjas leiab Soome suurim päevaleht, et vastuvõtt võinuks olla soojem, arvestades pingutusi, mida uued riigid nii kaugele jõudmiseks on tegema pidanud.
  • Hufvudstadbladet: Kui vaadata Eesti maksupoliitikat, on selge, et naaber pole alati tingimata liitlane, kes jagab sarnaseid seisukohti, kirjutab Soome rootsikeelne päevaleht juhtkirjas. Leht soovitab Eestist johtuvat konkurentsi siiski õiges perspektiivis vaadata. Eesti osakaal ELi SKTs on 0,08%, Soome osakaal on 1,5%.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:04

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing