Tõnspoeg läheb Motors24ga televisiooni mängumaale

Katre Pilvinski 06. mai 2009, 00:00

Eesti Motors24 tegevjuht Lauri Tõnspoeg rääkis, et müüs portaali 2006. aastal soomlastele. "Iseenesest on väga uhke tunne nüüd öelda, et ostsime tagasi," lisas ta. Tõnspoja sõnul ta toonast otsust ei kahetse, siis oli pakkumine niivõrd hea. "Ütleks, et meil on rohkem närvi kui soomlastel."

"Portaal oli kolm kuud müügis, meil oli mitu konkurenti, kuid tegime parima pakkumise," rääkis Tõnspoeg Motors24 ostust ja lisas, et seda ei saa kindlasti öelda, palju portaal maksis.

"Kuna me oleme esimene ülebaltiline autoportaal, siis on plaan ikka edasi laieneda," märkis ta. "Ilmselt lõuna poole me ei lähe, pigem huvitaks meid arenenumad riigid."

Tõnspoja sõnul kavatsetakse tulevikus mingil määral televisioonile konkurentsi pakkuda. "Meil on oma saated, oma originaalmaterjal, omad tegijad ning oleme ööpäev läbi eetris. Oleme nüüdseks juba kaks autoajakirja üle elanud, ma loodan, et elame teised ka," lisas ta.

Investeering loodetakse tagasi teenida pikemas perspektiivis. "Esialgu jääb meeskond samaks, arvatavasti me sellel aastal laiendame Eesti meeskonda," ütles Tõnspoeg.

Auto24 portaali haldava Autoportaal OÜ juhi Margus Tombergi sõnul on Motors24 Eestis väga marginaalne tegija. "Eestis on nad väga marginaalsed tegijad. Me hindame nende turuosa Eestis 2%-le, nad on väga väiksed konkurendid," lisas ta.

"Mul on hea meel, et Motors24 on eestlaste käes tagasi," kommenteeris Tomberg Motors24 jõudmist tagasi Eesti kapitali kätte.

"Ma ei usu, et Motors24 võtab meilt reklaamikliente ära, kuna nende külastatavus on oluliselt väiksem ja nende kuulutuste vaatamiste arv on väga marginaalne, vähemalt võrreldes Auto24ga," rääkis ta võimalikust konkurentsi kasvust.

Tombergi sõnul jääb kõigi automüügi portaalide autokuulutuste vaatamiste arv Eestis ikkagi kümme korda väiksemaks kui Auto24 kuulutuste vaatamiste arv.

Motors24 suured sisuarenduse plaanid Tombergi ei kohuta. "Eks me arendame ka oma teenuseid edasi - ega me ka ei maga. Meil on samuti sisuarenduse plaanid, ka Auto24-l on kindel plaan laieneda. Usume ise, et me oleme eeskäija," märkis ta.

Vaatamata suurele Motors24 ostuhuvile Auto24 huviliste hulka ei kuulunud. Tomberg pakkus, et see portaal ei maksnud suurt midagi. "Kuna tegemist on väga väikese äriga ehk nišiasjaga, siis arvan, et summa oli väga väike," märkis Tomberg.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:04

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing