Hoiatus: libapolitseinikud petavad jälle inimestelt raha

06. mai 2009, 11:12

Viimaste nädalate jooksul on politsei
saanud mitmeid teateid selle kohta, et eelkõige Lõuna- ja Lääne-Eestis
tegutsevad taas kelmid, kes üritavad inimestelt raha välja petta.

Skeem toimib üldjuhul nii, et eelkõige eakatele inimestele helistab vene keelt rääkiv meestrahvas, kes esitleb ennast kas Leedu politseinikuna või inimese sugulasena. Helistaja sõnul on inimese lähisugulane sattunud (liiklus)õnnetusse. Tema ebameeldivustest säästmiseks palub helistaja maksta raha. Kõne täpne sisu võib erinevatel juhtudel veidi varieeruda, kuid iga kõne eesmärk on heausksetelt inimestelt raha välja petta. Üldjuhul jäävad küsitud summad vahemikku 10 000-50 000 krooni.

Politsei paneb kõigile südamele, et raha maksmisest tuleb kindlasti keelduda. Keskkriminaalpolitsei palub kõigil, kes on sellekohase telefonikõne saanud, helistada politsei lühinumbril 110. Petukõnede puhul palume võimalusel fikseerida sissetuleva kõne number ning edastada informatsioon politsei lühinumbrile. Samuti palub politsei levivast petuskeemist hoiatada eakaid lähedasi ning tuttavaid.

Tänaseks on erinevate politseiasutuste koostöö tulemusena Lõuna- ja Lääne-Eestist tabatud viis kahtlusalust, keda kahtlustatakse kelmuse või kelmuse katse toimepanemises. Kõik nad on tänaseks vahi all. Politsei eeldab siiski, et pettureid on rohkem. Kindlasti peaksid ettevaatlikud olema ka teiste piirkondade inimesed.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. May 2009, 11:12
Otsi:

Ava täpsem otsing