Lennujaam püüab plusspoolele jääda

Mariliis Pinn 07. mai 2009, 00:00

"Võib öelda, et kasumi kahanemise taga on investeeringud. Kui vaadata aruannet, siis seal on näha kasvanud amortisatsiooni," ütles Tallinna Lennujaama juhatuse esimees Rein Loik.

Lennujaama kasum kukkus 2007. aasta 102,5 miljonilt kroonilt mullu 16,7 miljonile kroonile ehk 87%. Samas käive kasvas 15% ehk 415,7 miljonilt kroonilt 480 miljonile kroonile. Mullu investeeriti üle 1,2 miljardi krooni.

Sel aastal on plaanis vaid hädavajalik tehnika uuendamine ja suuri investeeringuid kavas ei ole. "Ootame languse lõppu, et reisijate arv kasvama hakkaks. Suuri investeeringuid ei tule enne 2011. aastat. Tegime need ette ära ja nüüd peavad need ennast tagasi teenima," selgitas Loik, lisades, et tehti ka palju kärpeid. "Oleme igalt poolt kärpinud. Palgafondi on kärbitud üle 20%, veel rohkem on langenud juhatuse töötasud," ütles Loik.

Selleks aastaks prognoosib Loik kasumi ja käibe kahanemist, kui ta ei tahtnud täpsustada, kui suurt kukkumist lennujaam ootab. "Kui eelarvet tegime, prognoosisime, et reisijate arv väheneb 11%, kuid nüüd on selge, et see number on suurem. Eelmises kvartalis oli see 25%. Ka oleme hindu langetanud ja ka selle tõttu on käive väiksem," ütles ta, lisades, et eesmärk on lõpetada aasta kasumiga.

"Väga head tulemused," kommenteeris majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi transpordi asekantsler Eero Pärgmäe Tallinna Lennujaama majandustulemusi.

Suuremat kasumit ministeerium ei lootnudki, sest lennujaam tegi mullu suuri investeeringuid ja lennunduses on rasked ajad. "Esmaeesmärk on, et lennujaam efektiivselt ja kasumlikult majandaks, et tuleks väike kasum. Kui tuleb kahjum, peame vaatama, millised trendid on ja kuidas seda katta," loetles Pärgmäe omaniku järgmiseks aastas seatud eesmärke.

Kuigi naaberriikide lennujaamad alandavad tasusid, siis ministeerium Tallinna Lennujaama selleks ei sunni. "Usaldame selles küsimuses täiesti tegevjuhtkonda. Mullu neid alandati. Tasusid ei saa lõputult langetada, siis ei tule lennujaam ots otsaga kokku," ütles Pärgmäe.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:04

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing