Sotside maksuideed ajavad kaasministritel harja turri

Anne Oja 07. mai 2009, 00:00

Rahandusminister Ivari Padari arvukate ettepanekute kohta tõsta makse ja riigilõive, kaotada senised maksusoodustused, muuta seaduses sätestatud riiklikke kohustusi ja vaadata kulude kärpimiseks üle isegi välislepingud sõnas Parts: "Mis siin arutada. Minu meelest ei ole siin ühtegi tõsist asja võtta."

Sama meelt olid haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas ning Stenbocki majja suundunud IRLi juht Mart Laar. "Sellist totaalset maksutõusu küll vaja pole," kuulutas Laar ajakirjanikele, nimetades Padari ettepanekuid lausa rumalaiks.

Lukase sõnul polevat rahandusminister senini riigieelarve tasakaalu viimiseks arutamiskõlblikke lahendusi välja pakkunud. Padar käis seejuures aprilli lõpu seisuga välja variandid, et teaduse rahastamine seotaks riigieelarve tuludest lahti ja kogu kõrgharidus muudetaks tasuliseks.

"Arutame täna kulude kärpimist, tulude suurendamist ja varade müüki," loetles Lukas eilse kabinetistungi teemasid.

Siseminister Jüri Pihl ütles samas Äripäevale, et tema on käibemaksu ja aktsiiside tõstmise poolt. "Siin tuleb optimaalne lahendus leida. Salaturgu elavdab ka see, kui kärpida näiteks maksu- ja tolliameti või politsei kulusid," põhjendas Pihl oma seisukohta.

Reformierakonda kuuluva kultuuriministri Laine Jänese kinnitusel seekord veel mingeid otsuseid vastu ei võeta, selleni võidakse jõuda järgmisel kabinetiistungil.

Padar ise enne valitsuse kabinetinõupidamist Stenbocki maja ees oodanud ajakirjanike silma alla ei ilmunud, näha ei olnud ka justiitsminister Rein Langi.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:04
    Otsi:

    Ava täpsem otsing