Alar Tamkivi: sel aastal kaasame Tehnopoli arendamisse erakapitali

07. mai 2009, 14:14

Tehnopoli 2008. auditeeritud majandusaasta
aruande järgi oli pargi äritulu 39,6 miljonit krooni. Aruandeaasta tulem
oli 2 miljonit krooni. Kinnisvarainvesteeringute 13 miljoni krooni suurune
allahindus moodustas aruandeaasta koondtulemiks -11 miljonit krooni.

Tehnopoli juhatuse liikme Alar Tamkivi sõnul on eelmise aasta majandustulemused ootuspärased. „Võtsime eesmärgiks investeerida pargi füüsilisse keskkonda ja teenuste arendamisse, et tagada meie klientidele head tingimused nii ettevõtlusega alustamiseks kui oma äri kasvatamiseks. Selle eesmärgi oleme ka täitnud. Käesoleval aastal kaasame Tehnopoli arendamisse erakapitali. See annab meile paremad võimalused tagada pargi jätkusuutlik areng ka majanduslikult raskematel aegadel“ lisas Tamkivi.

Äritulust 30 miljonit krooni moodustas kinnisvara üüritegevusega seotud tulud, ettevõtetele suunatud äriarendusteenuseid osutas Tehnopol eelmisel aastal 5 miljoni krooni ulatuses. 4,2 miljonit krooni saadi sihtfinantseerimist põhivara soetamiseks. Tehnopoli bilansimaht oli 2008. aasta lõpu seisuga 216 miljonit krooni.

Aastal 2009 suunab Tehnopol investeeringud kolme uue hoone rajamisse ja olemasolevate äripindade renoveerimisse. Lähiaastatel valmivad äri-, labori- ja arendushooned infotehnoloogia, meditsiini- ja biotehnoloogia ning mehaanika valdkonna ettevõtetele.

Täna tegutseb Tehnopolis üle 150 teadmiste mahuka ettevõtte, kellest 24 asub alustavatele ettevõtetele mõeldud äriinkubaatoris. Pargis on 36 000 ruutmeetrit äripindasid, mille täituvus on ligi 95%.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. May 2009, 14:14
Otsi:

Ava täpsem otsing