If võttis esimeses kvartalis kasumit 91 mln krooni

07. mai 2009, 13:37

Tänavu esimese kolme kuuga kogus If Eesti
Kindlustus kindlustusmakseid 281 miljonit krooni, mida on 14% vähem kui 2008.
aasta esimeses kvartalis. Ifi esimese kvartali kasumiks kujunes 91 miljonit
krooni, mis tähendab aastaga kasvu 19%, teatas ettevõte.

If Eesti Kindlustuse juhatuse esimehe Andres Sooniste sõnul on Ifi esimese kvartali positiivne tulemus suuresti tingitud varasematel aastatel õigeaegselt tehtud efektiivsusele suunatud investeeringutest. "Kriisi ajal on tarbijakäitumise muutus viinud kahjude vähenemisele ning lisaks on ka Ifi paindlik kulustruktuur andnud meile stabiilse esimese kvartali tulemuse. If on ka keerulistes oludes väga jätkusuutlik ettevõte ning selle kinnituseks on Euromoney meid hinnanud kui tugevaimat kindlustusandjat Eestis," lisas Andres Sooniste.

If Eesti Kindlustuse kindlustustegevuse kasum oli 2009. aasta esimeses kvartalis 68 miljonit krooni (2008. aastal 78 miljonit krooni) ja finantsinvesteeringute kasum 23 miljonit krooni (-1,1 miljonit krooni). "Tänane olukord esitab meile suure väljakutse, et otsida uuenduslikke lahendusi käibemahtude hoidmiseks. Kuid nõudlus püsib heal tasemel majandusoludest hoolimata: ettevõtted ja eraisikud vajavad kindlustuskaitset oma varale ka halvimatel aegadel," ütles Sooniste.

Ifil on ainukese kindlustusseltsina Eestis üle 210 000 era- ja ärikliendi ning ettevõte on esindatud kõikides Eesti maakondades. If Eesti Kindlustus kuulub Põhjamaade juhtivasse kahjukindlustusgruppi If P C Insurance Holding Ltd, mille omanik on Sampo Plc

If P C Insurance selle aasta kolme esimese kuu tehniline tulem paranes 1152 MSEK-ni, olles 1066 MSEK-i 2008. aasta esimeses kvartalis. If grupi kolme esimese kuu kasum oli 1593 MSEK, olles 618 MSEK eelmisel aastal samal ajal. Kasv on tingitud kapitaliturgude arengust.

„Ifil kindlustustulemused olid taas kindlad ning paremad kui möödunud aastal. Investeeringute tasuvus on oluliselt paranenud ja mitmed uued ärialgatused Ifis on kaasa aidanud kasvule, mis on eriti hea saavutus majandussurutise ajal,“ sõnas If grupi juhatuse esimees Torbjörn Magnusson.

If P C Insurance on juhtiv vara- ja õnnetusjuhtumikindlustusselts Põhjamaades, tegutsedes Põhjamaades, Balti riikides ning Venemaal. Seltsil on üle 3,6 miljoni kliendi. If on Sampo Group Plc tütarettevõte.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. May 2009, 13:37
Otsi:

Ava täpsem otsing