Kriisi uus märk: võltsitud kommunaalteenuste arved Lätis

07. mai 2009, 20:27

Uus pettuse liik - võltsitud
kommunaalteenuste arved - levib. Sellega puutusid juba kokku Riia külje all
asuva Meþciemsi kortermajade elanikud, vahendas rus.db.lv.

Kuu alguses ootavad inimesed kommunaalteenuste arveid. Enne, kui teenuste eest tasuda, tuleks aga veenduda, kas need on ehtsad, kirjutas Telegraf. Meþciema namsaimnieksi tehniline direktor Juris Bisenieks rääkis, et Meþciemsis tegutseb aferistide grupp, mis võltsib arveid.

Ja teevad nad seda nii: kui õiged kommunaalteenuste arved on postkastidesse laiali jaotatud, õngitsevad nad need välja ja libistavad võltsarved asemele.

"Väliselt ei erine need arved tegelikest kuigivõrd, vaid ühe erandiga - neil on näidatud vale pangakonto number ja makse saaja. Me kogume raha GeMoney või Parexi vahendusel. Nemad näitavad aga arvel Swedbanki arvelduskontot," selgitas Bisenieks. "Skeem on lihtne. Inimene pole harjunud rekvisiite vaatama. Ta saab arve ja maksab selle ära. Postiasutus või ükskõik milline arveldusfirma kannab raha näidatud numbrile, keskendumata, kelle oma see on."

Libafirma on registreeritud ilmselt asotsiaali nimele ja kurjategijad võtavad laekunud summad sularahaautomaadist välja. Varem aitasid sarnaseid petuskeeme vältida majavalitsuste kassad, kus võltsarveid tegelikest probleemideta eristati. Praeguseks on majavalitsuste kassad kaotatud ja inimesed maksavad arveid erinevates kohtades üle linna.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. May 2009, 20:27
Otsi:

Ava täpsem otsing