Metallitöösturid tervitavad konkurendi tulekut

07. mai 2009, 17:13

Eesti metallitootmisega tegelevad
ettevõtted uue konkurendi Makmet Eesti tulekus suurt ohtu ei näe. Pigem on
suhtumine positiivne, et hetkel on hinnad head ja turg soosib valmistumist
järgmiseks tõusuks.

Metallmööblitootja Falkonett Metall juhatuse liige Toomas Laan sõnas, et iga tootmise käivitamine on täna Eestis teretulnud.

Masinatööstuse ettevõtte Konesko AS juht Tauno Suitsberg kommenteeris uue konkurendi tulekut: "Eks turg paneb paika, vabaturu olukord, loomulikult tahaks, et konkurente vähem oleks, aga ei ole enam need seadused. Kindlasti võib konkurentsi tihenemise tõttu olla turul välja langejaid."

Ilmarine juht Karel Saar ei usu, et Eesti metallitootmisega tegelevate ettevõtete jaoks Makmet Eesti avamine tähendab märgatavalt tihenevat konkurentsi. „Ei, ma ei usu seda. Konkurentsi võib tekkida Ida-Virumaa teiste sarnaste firmadega heade koostelukkseppade ja keevitajate palkamisel. Uue tehase avamine kontserni sees tähendab mahtude kasvu millegi arvelt ja kui need mahud võetakse ära tänastelt ehk senistelt all-allhankijatelt, siis neil võib see küll tunda anda.“

Saar sõnas, et nemad Makmet Eestiga ei konkureeri. „Me ei ole nendega kohtunud oma klientide juures ja ei ole ise teinud koostööd nende tellijatega ja emafirmadega,“ sõnas ta.

Samas lisas ta, et välistada ei saa täna midagi. Oleneb, kas uue tehase avamine mõjutab mõne seni tegutsenud tehase käivet ja mis mahus.

„Ma ei usu, et selle aasta jooksul mõni metallitootja Eestis uksi päris kinni paneb, aga suuremaid muudatusi kui eelnevatel aastatel võidakse teha küll. Hea aeg on ju muudatuste tegemiseks, küsimus on vaid võimaluste olemasolus ja võimaluste äratundmises,“ ütles ta.

"Mina igatahes hindan selle investeeringu Narvas õigeks ja heaks. Hetkel on hinnad head, turg soosib valmistumist järgmiseks tõusuks,“ nentis Saar.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. May 2009, 17:13
Otsi:

Ava täpsem otsing