Julged panused Olympicule

Tõnis Oja 08. mai 2009, 00:00

Ehkki analüütikud ja spetsialistid ootavad kasiinokompaniilt Olympic EG kehva esimese kvartali tulemust, panustasid mõned investorid ilmselt sellele, et väga kehv ei pruugi see siiski tulla.

Kasiinokompanii Olympic EG aktsia hind on alates eelmist nädalast näidanud korralikku tõusu ning eile ka üsna head kauplemisaktiivsust. Aktsia hind kerkis eile 4,5 protsenti, 7,20 kroonini. Käivet kogunes aktsial 1,3 miljonit krooni.

Ilmselt panustavad mõned riskialtimad aktsionärid selle, et kasiinokompanii esimese kvartali majandustulemused ei tulegi nii kehvad, kui analüütikud ja muud spetsialistid arvavad.

On ka teine võimalus, mis on viimasel ajal kombeks olnud paljude USA ja Lääne-Euroopa aktsiate puhul. Tulemused on küll oodatust kehvemad, aga kuna aktsiate hinnad on nii madalad ja turuväärtused väikesed, reageerib aktsia hind isegi oodatust kehvemale tulemusele korraliku tõusuga.

Investeerimisfirma (peatselt pank) LHV ennustas eelmisel nädalal avaldatud Olympic EG esimese kvartali majandustulemuste eelvaates, et kasiinokompanii sai 4,2 miljonit eurot ehk 65,4 miljonit krooni kahjumit. Käibe kahanemiseks ennustab analüütik 18,6 protsenti, 36,2 miljoni euroni (566,4 miljoni kroonini).

Tänaseks on aga mõned numbrid juba teada. Olympic Casino Eesti käive kahanes esimeses kvartalis 57 protsenti, 84,3 miljoni kroonini, ning Lätis 35 protsenti, 89,3 miljoni kroonini.

Eelmise aasta lõpus andsid need kaks regiooni umbes poole grupi kogukäibest. Minu arvutuste kohaselt peaks Eesti ja Läti käive kokku langema vähemalt 150 kuni 160 miljoni krooni võrra, mis teeks selle kontserni kogukäibeks maksimaalselt 550 miljonit krooni. Ma arvan, et tegelikult tuleb see number veelgi väiksem.

Tuleks veel arvestada seda, et eelmise aasta tulemustele avaldasid tugevat mõju Ukraina grivna, Poola zloti ning Rumeenia leu kursi langus. Nende valuutade kurss aga hakkasid järsult langema alles teise kvartali lõpus ja kolmanda kvartali alguses, mis tähendab, et selle mõju peaks jätkuma vähemalt selle kvartali lõpuni.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:04
    Otsi:

    Ava täpsem otsing