ARK: suur osa väikelaevajuhte ei oma juhitunnistust

08. mai 2009, 14:26

Paljudel värsketel ja ka kauaaegsetel
paadiomanikel pole väikelaevajuhi tunnistust ning nende teadmised
meresõiduohutusest on kasinad või puuduvad üldse, teatas autoregistrikeskus.

Väikelaevajuhi tunnistus ei ole kohustuslik, kui veesõiduki mootori võimsus on kuni 25 kW või purjepinna suurus kuni 25 m². Enamik väikelaevaregistris olevatest paatidest kuuluvad just sellesse gruppi ning nendega tohib tunnistust omamata liigelda valgel ajal ning hea nähtavuse korral merel kuni viie meremiili ja sisevetel kuni 9 kilomeetri kaugusel kaldast.

Sel põhjusel ei ole paljudel paadiomanikel väikelaevajuhi tunnistust ning nende teadmised meresõiduohutusest on kasinad. ARK alustab järgmisest nädalast väikelaevade ja jettide registreerijatele väikelaevajuhi koolitusmaterjalide jagamist, mis aitab mainitud tühimikku täita. Väikelaevade ja jettide registreerijad saavad kingituseks CD-plaadil oleva väikelaevajuhi koolitusmaterjali, mis sisaldab infot väikelaevanduse algtõdedest kuni veeliiklusohutuse ja esmaabi teemadeni.

Põhjalik väikelaevanduse konspekt võimaldab omandada veeliikluse ja väikelaevanduse põhitõdesid arvestades rahvusvahelise kokkupõrgete vältimise eeskirja ja kohaliku seadusandluse nõudeid ning väljakujunenud meretavasid, teatas Autoregistrikeskus.

Lisaks saab koolitusmaterjali abil koheselt oma teadmisi kontrollida ning soovi korral kuvatakse lahendajale pärast vastamist korrektsed vastused. Koolitusmaterjal koosneb kolmekümnest peatükist, mis jagunevad omakorda kuni paarikümneks alamteemaks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. May 2009, 14:33
Otsi:

Ava täpsem otsing