BÖRS: USAs jälle pidu

08. mai 2009, 19:20

Isegi 75 miljardi dollari suurune defitsiit
pankade bilansis ja poole miljoni töökoha kadumine aprillis, ei suutnud aktsiate
ostjaid eemale peletada ajal, mil majanduslanguse peatumine on õhus.

Nii iseloomustas tänast kauplemispäeva, mil olulised aktsiaindeksid kerkisid üle kahe protsendi, ajaleht The Wall Street Journal.

Dow Jonesi tööstuskeskmine kerkis 1,96 protsenti 8574,65 punktini, nädalaga kerkis maailma enimjälgitav indeks neli protsenti. Peamiselt tehnoloogiasektorit esindav Nasdaqi koondindeks kerkis 1,33 protsenti ning S P 500 indeks koguni 2,4 protsenti.

"Kõige olulisem faktor on see, et majanduse taastumine on käigus," kommenteeris tänast kauplemispäeva riskifondi Sibilla Global Fund fondijuht Lorenzo Di Mattia. "Kui meil saab olema veel kaks kvartalit kuueprotsendilise majanduslangusega, pole mingit võimalust, et pangad saavad sellega hakama. Niikaua kui seda pole, on kõik korras," iseloomustas ta olukorra haprust.

"Süsteem on võimendatud mõlemas suunas," lisas Di Lorenzo, mis tähednab, et ees võib oodata kõike muud, aga mitte stabiilsust.

Hinnarallit juhivad pangandussektor ning energeetika. Citigroupi aktsia hinanle lisandus 5,5 protsenti, Bank of Americale 4,9 ja Wells Fargo aktsia hinnale koguni 13,81 protsenti.

Energeetikasektorist paistis silma ConocoPhillipsi aktsia, mille hind kerkis 7,25 protsenti 43,91 dollarini, Exxon Mobili aktsia kallines 2,7 protsenti 70,80 dollarini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. May 2009, 23:17
Otsi:

Ava täpsem otsing