Jänes pole nõus kultuuritöötajate palku vähendama

08. mai 2009, 12:26

Kultuuriminister Laine Jänes ei ole nõus
palkade ühetaolise vähendamise kavaga, kui see kohustab lisaks riigiametnikele
vähendama ka kultuuritöötajate palkasid.

Ministri sõnul on kultuurieelarves hasartmängumaksu väikese laekumise tõttu niigi suure surve all toetused kultuurielule tervikuna. Seda enam puuduvad võimalused lisaks vähendada ka kultuuritöötajate palku. "Nõustun, et riigi eelarveseisu parandamiseks on kärped valitsusasutustes vajalikud. Seda teeme kindlasti nii ministeeriumis kui muinsuskaitseametis. Siiski ei saa ma nõustuda kirvemeetodit järgiva palgakärpeplaaniga, mis nudiks muuhulgas kultuuritöötajate niigi madalaid sissetulekuid veelgi," ütles ta.

Jänese sõnul on ühtlustatud palgakärpe korral põhjendamatu ametnike ja loovisikute võrdsustamine, aga just seda praegu välja käidud eelnõu ette näeks. "Kuni ei ole arvestatud valdkonnaspetsiifikat ja pannakse ühte potti kõik need, kes riigilt palka saavad, orkestrimuusikust või muuseumitöötajast kuni ametnikuni, ei saa ma kultuuriministrina seda plaani toetada," märkis minister.

Ta lisas, et palkade ühetaolist vähendamist lubavasse seaduseelnõusse tuleb selgelt sisse kirjutada, keda peetakse silmas riigiametnikuna ja välistada võimalus, et vähendamine puudutaks ka avalikus sektoris tegutsevaid kultuuritöötajaid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. July 2009, 13:37
Otsi:

Ava täpsem otsing