Parts kutsus Soome ettevõtjaid Eestisse investeerima

08. mai 2009, 12:54

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan
Parts kutsus täna Helsingi linnavalitsuses Eestit tutvustaval seminaril
"Verkotu Viroon" Soome ettevõtjaid taas Eestisse investeerima.

Oma kõnes rõhutas ta Eesti sihikindlust üleminekul eurole, vajadust restruktureerida majandust senisest ekspordisuutlikumaks ning tutvustas Soome ettevõtjatele ka programme ja võimalusi välisinvesteeringute ja ekspordi toetuseks.

Parts tõstis esile ka Soome erilise koha Eesti majanduspartnerina. "Eesti ärikeskkond on endiselt hea, ettevõtlusvabadus suur ja tööjõud kompetentne ja konkurentsivõimeline. Nüüd, kus ka palgatase on madalam kui seni, on õige aeg Eestisse investeerida," ütles ta. "Täna on aga oluline vaadata meievahelist koostööd uue pilguga. Meil on võimalused ühiseks teadus- ja arendustööks, samuti vajame ühiseid piiriüleseid äriklastreid," lisas Parts.

Ministri visiit Soome algas esinemisega Soome MTV3 hommikuprogrammis, kus ta kinnitas, et Eestil pole plaanis devalveerida krooni ja tutvustas valitsuse strateegiat kriisist väljumiseks. Selle keskseks sõnumiks on tema sõnul kulude ülevaatamine ja kohandamine buumijärgse majanduse vajadustele.

Partsu päevase visiidi päevakavas on ka Talsingi/Hellinna raporti esitlus Helsingi linnavalitsuses, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse poolt teistkordselt Helsingis korraldatavate "Viro kutsuu kylään" päevade avamine Senaattitoril koos Helsingi linnapea Jussi Pajuneniga ning kohtumised Soome ettevõtjatega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. May 2009, 12:54
Otsi:

Ava täpsem otsing