Stressitest tekitas oodatust vähem stressi

08. mai 2009, 16:28

Eile õhtul andsid USA võimuesindajad teada,
et palju stressi tekitanud stressitesti läbis puhtalt tervelt üheksa ettevõtet,
kirjutab Financial Times.

Kümme testitut vajab lisakapitali 74,6 miljardi dollari ulatuses.

„Need testid aitavad kindlustada, et pankadel on piisavalt kapitalipuhvrit jätkamaks laenude väljastamist ka veel enam halvenevates majandusoludes,“ sõnas rahandusminister Timothy Geithner.

Testi eesmärk oli hinnata, kui palju iga pank 19st testitust kaotaks, kui majandusolud veel halveneksid ning pankade kogukahjumid ulatuksid selle ja järgmise aasta jooksul 599 miljardi dollarini. Lähteandmetes oli 10,3protsendiline töötuse määr, 3,3protsendiline majanduslangus sel aastal ning 22protsendiline edasine kukkumine kinnisvarahindades.

Valitsus andis kümnele testis „sõelale jäänud“ pangale tähtajaks 8. juuni, et esitada omapoolne plaan, kuidas vajalik hulk täiendavat kapitali kaasata.

Sõelast pääses puhtalt läbi ehk lisakapitali ei vaja JPMorgan Chase, Goldman Sachs, MetLife, US Bancorp, Bank of New York Mellon, State Street, Capital One, BB T ja American Express.

Murelastest enim lisakapitali, 33,9 miljardit dollarit peab hankima Bank of America, Wells Fargo peab lisama 13,7 miljardit ja General Motorsi finantsüksus GMAC 11,5 miljardit dollarit.

Neljandale kohale tuli Citigroup 5,5 miljardilise lisavajadusega, Regions Financial 2,5 miljardiga, Suntrust 2,2 miljardi dollariga.

Viimased neli, kelle vajadused olid kõige väiksemad on Morgan Stanely ja KeyCorp, kes mõlemad vajavad 1,8 lisamiljardit, Fifth Third 1,1 miljardilise vajadusega ja PNC Financial 0,6 miljardi dollariga.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    08. May 2009, 16:28
    Otsi:

    Ava täpsem otsing