Kersti Kaljulaid valiti aasta eurooplaseks

10. mai 2009, 16:56

Eesti Euroopa Liikumine valis aasta
eurooplaseks Euroopa Kontrollikoja liikme Kersti Kaljulaidi.

Eesti Euroopa Liikumise juht Kristiina Ling põhjendas valikut sellega, et Kaljulaidi näol on tegemist silmapaistva professionaaliga, kelle tegevus pole piirdunud pelgalt tööga Euroopa Liidus, vaid ta on andnud oma tugeva panuse ka eestlaste huvi ja teadlikkuse tõstmisele Euroopa teemade vastu. "Eestil täitus 1. mail täpselt viis aastat Euroopa Liidu liikmesriigina ja just praegu on õige aeg vaadata, kuidas Eesti on Euroopa Liidus hakkama saanud ning esindatud olnud. Seega on igati asjakohane tunnustada Euroopas edukalt tööd teinud Eesti tipp-ametnikku," selgitas Ling.

Kaljulaidile tiitli omistamisel oli tugevaks kaalukeeleks ka tema töö Eestis. "Kersti Kaljulaidi töö Luksemburgis ei ole teda teinud Eestist ja siinsetest inimestest kaugeks. Igal nädalal pühendab Kaljulaid aega, et Kuku raadios rääkida Eesti inimestele Euroopa asjadest," lisas Euroopa Liikumise juhataja.

Kersti Kaljulaid oli aunimetust kommenteerides meelitatud, kuid tagasihoidlikuks jäädes sõnas, et pärast viit Euroopa-aastat on eriti mõnus tunda ennast osana Eesti ühiskonnast. "Olla Eesti aasta eurooplane tähendab kinnitust, et olen ikka veel eestlane," märkis ta. Kaljulaid töötab Euroopa Kontrollikojas Eesti esindajana alates 2004. aasta maist, kui Eesti liitus Euroopa Liiduga. Euroopa Kontrollikojas töötavate audiitorite eesmärk on tagada, et Euroopa Liidu maksumaksjate raha kasutatakse hästi.

Kristiina Lingi sõnul on majanduslikult keerukamatel aegadel Eesti kodanikele kindlasti väga tähtis, et iga nende kroon Euroopa Liidus kasulikult kulutatakse. Eesti Euroopa Liikumise poolt antava aasta eurooplase tiitliga soovitakse tunnustada neid tublisid eestlasi, kes on andnud väärika panuse Eesti ja Euroopa suhete kujundamisse ja aidanud kaasa Eesti ühiskonna teadlikkuse tõstmisele Euroopast. Kersti Kaljulaid on esimene Euroopa Liidu institutsioonides töötav Eesti esindaja, kellele aasta eurooplase tiitel omistatakse.

Aasta eurooplase tunnustuse kuulutas eile Tartus Euroopa päevale pühendatud meeleolukal kontsertüritusel välja Eesti Euroopa Liikumise nõukogu liige Siiri Oviir. Varasematel aastatel on tiitli saanud näiteks filmirežissöör Veiko Õunpuu (2008), president Arnold Rüütel (2007), kirjanik Jaan Kross (2006).

Eesti Euroopa Liikumine on kodanike vabaühendus, mille eesmärkideks on arendada aktiivset ja avatud kodanikeühiskonda ning toetada euroopalikke väärtusi, sealjuures aktiveerida kodanike debatti nii Euroopa Liidus kui ka selle lähiümbruses toimuva osas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. May 2009, 17:19
Otsi:

Ava täpsem otsing