Rainer Nõlvak: võtan oma tegemisi mõnuga

10. mai 2009, 12:02

"Minu Eesti" mõttetalgute korraldaja Rainer
Nõlvaku sõnul on suurte asjade tegemiseks lihtne retsept: neid asju tuleb teha
puhta südamega. Nõlvak ütles, et ta võtab oma tegemisi mõnuga.

"Eelmise aasta koristuskampaanial saime inimesi appi, koristasime ära ja olime kõik rahul. Kui läks midagi valesti, siis läks. Kodanikualgatuse mõte on see, et sa võtad vabalt ja teed asju, mis lähevad korda," selgitas ta ETV saates "Tähelaev".

Skeptikutele ütles Nõlvak, et kõik arvavad, et asju saaks paremini teha. "Aga mina lihtsalt ei oska paremini. Võiks ju teha nii, et kõik asjad kukuksid kohe väga hästi välja. Aga me teeme asju heast südamest," lisas ta.

Nõlvak ütles, et ta ei teeks Eestis üritusi, nagu mõttetalgud ja koristuskampaania, kui ta saaks siin rahulikult elada. "Tundub, et neid asju on veel, mitte et ma tahaksin järgmisel aastal midagi teha," ütles ta. Nõlvak lisas samas, et ta ei tea, mis asjad teeksid elu Eestis paremaks.

Tema hinnangul on inimeste lootused ja unistused palju tähtsamad kui asjad, mis kätte tulevad. Samas tunnistas mees, et tal on vähe suuri unistusi, mis oleksid täitunud. Nõlvaku suur unistus on seotud peamiselt planeediga, kus me elame ja arusaamisega, et meil on kõik võimalused siin normaalselt elada. "Kõigil on südames igatsus normaalse elu järele olemas, aga millegipärast me ei tee nii, nagu võiksime teha," rääkis ta.

"Sellest igatsusest võiks järgmise sammu teha. Üks, mida mina saan teha, on väljaspool Eestit sellist mõtteviisi edasi viia. Me nägime, et möödunudaastane koristuskampaania on tekitanud nn vibratsiooni ka mujal maailmas ja mulle meeldiks, kui me saaksime selle tulemusena siin planeedil paremateks inimesteks," lisas Nõlvak.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. May 2009, 12:05
Otsi:

Ava täpsem otsing