Arendustöötaja toetus aitab mõtteid ellu ja laia ilma viia

Virge Haavasalu 11. mai 2009, 00:00

EASi vanemkonsultant Erki Varbola ütles, et aasta algusest käivitunud arendustöötaja kaasamise toetuse programmi raames on toetust saanud kuus ettevõtet 7 miljoni krooni eest.

"Arendustöötaja tegeleb spetsiifilisemaid teadmisi nõudva alaga. Alates näiteks biotehnoloogiast ja keemiatööstusest kuni IT-firmadeni, kes võivad kvalifitseeruda selle alla," nimetas Varbola, uskudes, et Eestis on neid ettevõtteid palju, kes kvalifitseeruvad arendustöötaja toetusele.

"Huvi selle programmi vastu on, taotluseni jõutakse väikese viivitusega."

Arendustöötaja kaasamise toetust on kolme liiki: rahvusvaheline turundus, tootearendus ning toote disain ja protsessid. Näiteks tootearenduse toetuse ühele saajale, Cellin Technologies OÜ-le antud 1,5 miljoni kroonine toetussumma jääb konsultandi sõnul keskmise piirimaile.

Varbola sõnul võetakse arendustöötaja tööle konkreetseks ajaks. "Eesmärk on, et kuni kolme aasta jooksul peab see inimene siin kasutama kompetentsi nii, et ettevõte võiks hiljem hakkama saada ka ilma temata," märkis ta.

Teadusarendusettevõte Laser Diagnostic Instrumentsi (LDI) äriarendusjuht Aarne Leisalu ütles, et nad värbavad rohkem kui 400 000kroonise EASilt saadud arendustöötaja kaasamise toetuse eest arendustöötaja Venemaalt.

LDI arendusprojekt tegeleb kaugseire lidarite metoodika väljatöötamisega.

Leisalu sõnul saadi möödunud neljapäeval kätte dokumendid, mis kinnitasid EASi toetuse saamist. "Kui toetuse saamise tingimustes peeti põhiliseks eksporti ja turundust, siis meie oleme kaasanud teadustöötaja, kes aitab meil välja arendada lidari uusi prototüüpe," selgitas ta.

Toetuse taotlemine ei olnud Leisalu sõnul väga keeruline. "Meil olid eelnevalt vastava spetsialistiga juba kokkulepped, ta oli siin juba käinud ja oma teaduslikku potentsiaali meile avanud," märkis Leisalu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:04

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing