RKASi juhatuse liikmete tulemustasu poole väiksem

Kadrin Karner 11. mai 2009, 00:00

"Hindasime juhatuse tööd pigem väga heaks kui heaks," kiitis Riigi Kinnisvara ASi nõukogu esimees Taavi Rõivas nõukogu nimel RKASi juhatuse tööd. "Sellele vaatamata otsustasime, et kuigi tehti väga head tööd, arvestame erandlikult ka üldist majandusseisu ja preemiad jäävad tavapärasest märkimisväärselt väiksemaks," selgitas Rõivas otsuse tagamaid.

"Tavapäraselt (tavapärases majandusolukorras - toim) oleks me umbes poole rohkem maksnud, sest me hindasime täiesti üksmeelselt juhatuse tööd väga heaks," nentis nõukogu esimees.

Enim kiitis Rõivas Riigi Kinnisvara suurte investeeringute lõpetamise eest ning tõi näiteks Viru vangla valmimise, mis tema sõnul on Eesti üks kõigi aegade suuremaid investeeringuid.

Riigi Kinnisvara juhatuse esimees Jaak Saarniit rääkis Äripäevale, et juhatuse liikmetele makstavad tulemustasud kujunevad nõukogu otsuse alusel ning üldkoosoleku ja nõukogu otsustele kehtestatud mängureegleid järgides. Nõukogu kiitis oma viimastel koosolekutel RKASi majandustulemused väga heaks, lisas Saarniit.

Tulemustasu juhendi alusel on neljal juhatuse liikmel võimalik saada tulemustasu kuni nelja kuupalga ulatuses, rääkis Saarniit. "Kuid otsustati nelja kuu asemel välja maksta, rõhutan - arvatavasti riigi majandusolukorra tõttu -, kaks kuud," lisas ta.

Saarniit nentis, et 2008. aasta oli Riigi Kinnisvarale rekordiliste tulemustega aasta, ning lisas, et sellele eelnenud 2007. aasta eest kostitati juhatust 3,5 kuupalga suuruse tulemustasuga.

"Võib-olla ise oleme heas mõttes või jutumärkides natuke nördinud, kuna Riigi Kinnisvara jaoks oli eelmine aasta rekordaasta," kommenteeris Saarniit kahe kuupalga suurust tulemustasu.

Siiski oli juhatuse esimehel enda sõnul "kõrgendatud ootus hea töö eest saada kuni neli kuud tulemustasu, ükskõik milline on majandusolukord".

Suvel lahkub Riigi Kinnisvara juhatusest üks liige ning nelja asemel jääb alles kolm, rääkis Saarniit. Samuti märkis ta, et ettevõttest on üle käinud koondamine ning solidaarselt tehti nõukogule ettepanek, milles ollakse valmis loobuma ühe kuutasu suurusest tulemustasust. "Ma arvan, et meie oleme selles olukorras käitunud väga korrektselt, solidaarselt loobusime, kuigi oli võimalus saada," lisas ta.

Kuidas käib Riigi Kinnisvara juhatuse liikmetele tulemustasude maksmine?

"Nõukogul on selleks ette nähtud kord ja vastavalt sellele. Hinnatakse eelkõige ettevõtte eelmise aasta tulemusi ja juhatuse tööpanust ning kui nõukogu on sõnastanud ka muud eesmärgid, siis hinnatakse ka neid," vastas Rõivas mitte väga spetsiifiliseks minnes.

Kas tegemist on subjektiivse otsusega või on konkreetselt määratud mingi number, mille ületamisel makstakse preemiat?

"Meie jaoks on viimastel aastatel olnud indikaatoriks investeeringute maht," selgitas Rõivas ning lisas, et 2007. ja 2008. aastal tehtud investeeringute maht oli suurem kui viimasel viiel või kuuel aastal kokku. "Tegemist on olnud hüppelise töömahu ja arengu kasvuga," märkis ta.

Küsimusele, kas nõukogu kaalus vaatamata headele tulemustele Riigi Kinnisvara juhatuse tulemustasust sootuks ilma jätta, vastas Rõivas: "Mul ei ole nõukogu nimel võimalik kaalutlusi liiga palju kommenteerida. Kogu see arutluskäik oli nõukogusisene."

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:04
    Otsi:

    Ava täpsem otsing