Anttila: Hobby Hallile võis liigne aktiivsus kätte maksta

11. mai 2009, 16:51

Hobby Halli otsusele Baltikumist
lahkuda võis anda tõuke liigne aktiivsus turul ja võib-olla ka ühendamine
Stockmanni kontserniga, märkis Anttila juht Tauno Tuula.

„Teise firma sisse ju ei näe, aga Stockmanni kontserniga ühendamine võis neile saatuslikuks saada. Eks Stockmanni kontsern andis siis ka oma hinnanguid. Ka Anttila postimüük ühendati Anttila kontserniga, aga seda juba aastaid tagasi, kui postimüügil läks hästi ja läheb siiani hästi. Võib-olla Stockmanni ehmatas praegune situatsioon, aga see on vaid spekulatsioon,“ märkis Tuula, kelle sõnul võis teiseks põhjuseks olla Hobby Halli liigne aktiivsus. „Nad olid väga aktiivsed, võib-olla maksis neile ka nende aktiivsus kätte. Nad postitasid meist ikka kordades rohkem katalooge,“ lisas ta.

Tuula nentis, et esmane emotsioon Hobby Halli lahkumisest kuuldes oli kahjutunne, sest alustati ju 1992. aastal pea korraga, Hobby Hall vaid 2 kuud peale Anttilat. "Postimüük on nagu üks suur kaubanduskeskus, kui keskusest üks suur tegija ära läheb, on terve keskus ostjale vähem atraktiivne,“ lausus Anttila juht. Tuula tõdes, et teisest küljest võidavad nad seeläbi ka uusi kliente juurde. „Jah, võime võita ka uusi kliente, kuid seda näeb hiljem. Tibusid loetakse sügisel.“

Kes võiks täita laia tootevalikuga Hobby Hallist jääva augu turul? „Anttila on alati valmis ja meie tootevalik enam ei erine absoluutselt Hobby Halli omast. Oleme poole aastaga suutnud oma tootevalikut laiendada 3500 nimetuselt peaaegu 8000le. Oleme seda teed ka praegu aktiivselt minemas. Meie tootevalik pole mitte ainult Hobby Halliga võrdne, vaid me oleme praegu juba praktiliselt kõikidest teistest müüjatest tootevalikuga numbriliselt üle. Ja me praegugi laieneme jõudsalt, peamiselt netis. Paberkandjale pole kõiki tooteid jõudnud panna ja ilmselt ei pane kah,“ märkis Tuula, lisades et veebis olevaid tooteid on lihtsam hallata.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. May 2009, 07:38
Otsi:

Ava täpsem otsing