Jürgen Järvik: tahame Gildilt raha tagasi saada

11. mai 2009, 18:28

Täna toimunud kohtuistungil, kus GILD
nõudis Jürgen Järvikule ja Carmen Kassile kuuluvale firmale Novaator Investile
pankroti algatamist, ütles Järvik, et ta soovib hoopis 0,6 miljoni euro (9,4 mln
krooni) suurust makstud summat tagasi saada.

Kuigi GILD Fund Management oli esitanud Novaatori vastu hagi pankrotimenetluse algatamiseks ja pankroti väljakuulutamiseks, käis kogu vaidlus istungil selle üle, kas GILDil on õigus nõuda Novaator Investilt 2 miljonit eurot (31 mln krooni).

Enne kohtuistungit osapooltelt kommentaari paludes, keeldusid sellest mõlemad. „Ma ei suhtle Äripäevaga, ma ei suhtle Eesti meediaga,“ teatas Järvik napisõnaliselt. GILDI kommunikatsioonijuht teatas samuti, et nemad ei ole hetkel kommenteerimisest huvitatud.

GILD Fund Management nõuab riskikapitalifondi GILD Arbitrage´i nimel Novaator Investi pankrotimenetluse algatamist ja pankroti väljakuulutamist, kuna antud ettevõte on jätnud tasumata ligi 1,4 miljoni eurot 2 miljoni euro suurusest nõudest. Nõue tuleneb 23. septembril 2008. sõlmitud nõude loovutamise lepingust, millega GILD Fund Management annab Novaator Investile osaliselt üle GILD Fund Managementi ja SLProductionsi laenulepingust tuleneva nõude.

Nimetatud nõude loovutamise lepingus võttis GILD kohustuse võõrandada SLP vastu olevast nõudest 2 miljoni eurone suurune osa Novaator Investile, seejuures ei kohustunud GILD nõude võõrandamisel Novaatorile üle andma laenulepingutest tulenevate kohustuste täitmiseks GILDi kasuks seatud tagatisi.

Novaator Investi esindaja, vandeadvokaat Paavo Koch ütles pärast GILD Fund Management nõukogu liikme Birgit Punisoni väidete ärakuulamist, et Novaator Invest on GILDi ees 2 miljoni eurose kohustuse täitnud, kuna on andnud Gildile tagatised ja ka osa rahast ära maksnud. „Osa 2 miljonist eurost läks otse Gildi,“ kinnitas Koch, mis on Järviku sõnul ka panga ülekannetega tõendatav.

Punisoni sõnul kehtib aga GILDi ja Novaator Investi vahel endiselt leping, mille alusel peab Novaator Invest GILDile 2 mln eurot maksma. „Muud kokkulepet ei ole,“ teatas ta. „Osaliselt on see tasutud, aga suurem osa tasumata.“

GILD Arbitrage´i nõukogu liige Joel Aasmäe märkis, et GILD ei ole saanud tagatisi realiseerida ja nõue on endiselt üleval. Koch aga üritas vastu väita, et omandiõiguse seisukohast on siiski Novaator Investi tagatised GILDi käes. Tema sõnul soovivad nad GILDile makstud raha tagasi saada, kuna raha maksti Gild Arbitrage´i fondijuhi Tõnno Vähi ja Q Vara juhatuse liikme Alo Lillepea suuliste kokkulepete tulemusena.

Pärast pea tunniajast vaidlemist, kus mõlemad pooled jäid enda seisukohtadele kindlaks, nentis kohtunik Tiia Mõtsnik, et tegemist on mahuka kohtuvaidlusega. Kuigi välja kuulutati järgmine kohtuistung, soovitas kohtunik mõlemal poolel kompromissile minemist kaaluda. „Kõik on võimalik,“ vastas Järvik küsimusele, kas ta oleks selleks valmis.

Sel neljapäeval peaks kohus teatavaks tegema, kas kinnitab Q Vara saneerimiskava.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. June 2009, 14:22
Otsi:

Ava täpsem otsing