KredEx: huvi laenutagatiste vastu kasvab

11. mai 2009, 18:16

Taotluste arv laenutagatiste saamiseks on
võrreldes möödunud aasta esimese nelja kuuga teinud 30% kasvu selle aasta nelja
kuuga, rääkis KredExi juhataja Andrus Treier.

Esimene neli kuud tõid KredExisse 179 laenutagatise taotlust, mille tagajärjel suurenes käendustaotluste summa 52% (192 miljonilt kroonilt möödunud aastal 291 miljonile sel aastal). Väljastatud käenduste arv on Treieri esitatud statistika kohaselt kasvanud 145 miljoni kroonini ehk 20% võrreldes mullusega.

Tema sõnul on vajadus suur ka allutatud laenude järele. Ühe kuuga esitati 23 taotlust ning tänaseks päevaks on väljastatud üks laen ning võetud vastu viis positiivset otsust. Tagasi on lükatud seitse taotlust.

Huvi ekspordigarantiide vastu on kasvanud: esitatud taotluste arv on tõusnud 3,2 korda (41-lt 131ni) ning samuti on suurendatud ekspordigarantii limiiti 29 miljonilt 119 miljoni kroonini.

Eluaseme- ja energiasäästu valdkonnas on tulemas sooduslaen korterelamute energiasäästu töödeks. Seda iseloomustab 10. aastaks fikseeritud madal intress ning kuni 20aastane tagasimakse. Praegu on riigigarantii läbinud riigikogus esimese lugemise ning läheb 13. mail teisele lugemisele. Treier avaldas lootust, et laene saab väljastama hakata juba juunis.

Täna tutvustati majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumis ettevõtlustoetuste taotlemise võimalusi, kus võtsid sõna minister Juhan Parts, EASi juhatuse esimees Ülari Alamets ning Andrus Treier.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. May 2009, 18:16
Otsi:

Ava täpsem otsing