Haldusfirma: Eesti Energia hind on liiga soolane

Anne Oja 12. mai 2009, 00:00

Eesti Energia juhatuse liige jaeäri valdkonnas Margus Rink rääkis Äripäevale, et Eesti Energia konkureerib elektri- ja avariitöödes kõigi ettevõtetega, kes analoogseid teenuseid pakuvad.

"Rikketöö esimese töötunni hind kuni kella viieni on 675 krooni, alates teisest tunnist 400 krooni. Töövälisel ajal on vastavad hinnad 800 ja 600 krooni. Elektritöö esimese kolme töötunni hind on 555 krooni," selgitas ta.

Elektri- ja avariitööde plaanitava käibe kohta ei tahtnud Rink numbreid avaldada, sest need sõltuvad nõudlusest.

Haabersti Halduse konsultandi Marika Allase hinnangul on Eesti Energia avariiteenuse maksumus korteriühistutest klientidele liiga soolane. "Ma kardan, et hind on nii kallis, et korteriühistud seda tellima ei hakka," märkis Allas.

"Meil tuleb kompleksteenuse, st elektri-, veeavariide ja ummistuste likvideerimise eest maksta kuus umbes sama palju abonenttasu, millele lisandub 300 krooni väljakutse eest, aga Eesti Energiale tuleks maksta väljakutsest vähemalt 700-800 krooni," arutles ta.

Eesti Energia avariiteenusest võidavad eeskätt maapiirkondade elanikud, kommenteeris ISS Eesti turundusdirektor Kaupo Kalev.

Kalev lisas, et planeeritud elektritööde tegijaid on samas turul väga palju. "Klientidel on endiselt laiad valikuvõimalused ja määravakaks kipub saama teenuse hind," märkis ta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:05
    Otsi:

    Ava täpsem otsing