Arengufond sillutab teeb rahvusvahelisteks ärisuheteks

12. mai 2009, 20:41

Eesti Arengufond käivitab rahvusvahelise
äri inkubaatori SeedBooster, mille eesmärgiks on alustavate ambitsioonikate
äriprojektide rahvusvahelise potentsiaali avamine ja nende arendamine
riskikapitali jaoks investeerimisküpseks.

Arengufondi tegevjuht Ott Pärna sõnul kutsutakse SeedBooster ellu selleks, et realiseerida suurema hulga Eesti start-up ettevõtete äripotentsiaal.
“Me näeme täna päris huvitavaid äriideid ja lahendusi, kuid nende viimine maailma ning riskikapitaliküpseks arendamine vajab kaasamõtlemist, pidevat eesmärgipärast tööd ja kontakte välisturgudel. Arengufondil on oma rahvusvahelise ekspertkomitee, teiste projektidega töötamise ning investeerimisekspertide varasemate kogemuste näol paljut seda pakkuda ning seda me ka SeedBoosteri läbi teeme,” sõnas Pärna.

SeedBooster saab olema virtuaalne inkubaator, mis toetab nõu ja jõuga, kuid ei paku traditsiooniliste tehnoloogia- ja ettevõtlusinkubaatorite kombel rendipinda ega tehnilisi tugiteenuseid. SeedBoosteris saab ettevõte olla kuni üks aasta, mille jooksul ühendatakse jõud projekti investeerimisküpseks arendamiseks. Kas edukuse korral teostab investeeringu arengufond, erainvestor või tehakse seda koos, ei ole määrav. SeedBoosteri kliendina käsitletakse Eestis tegutsevat või tegutseda plaanivat ettevõtet, millel on kiire rahvusvahelise kasvu jumet ja ettevõtjal endal tahet projekti õnnestumisse 100 protsenti panustada.

Eesti Arengufond on Riigikogu poolt ellu kutsutud ajutrust ja investeerimisfond, mis otsib Eesti uue kasvu võimalusi ning investeerib rahvusvahelises mastaabis mõtlevatesse Eesti tehnoloogiaettevõtetesse. Arengufond on ambitsioonikate kasvuettevõtete kultuuri edendaja Eestis ning Eesti Riskikapitali Assotsiatsiooni EstVCA ellukutsuja.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. May 2009, 20:41
Otsi:

Ava täpsem otsing