Kriis: Eestil on liiga vähe liidriettevõtteid

12. mai 2009, 14:45

Rohkem liidriettevõtteid välisturgudel,
kindlustunnet ja paremat suhtumist ettevõtjatesse pidas täna toimunud debatis
olulisimaks Eesti Tööandjate Keskliidu juhataja Tarmo Kriis.

„Põhihäda on see, et meil on liiga vähe liidriettevõtteid välisturgudel, kes oleks seal edukad,“ sõnas Kriis, kelle sõnul on tänane ettevõtluspilt Eestis murettekitav.

Ta nentis, et rohkem võiks olla kohalikke brände ning kindlustunnet. „Suhtumine ettevõtjatesse võiks parem olla,“ lisas ta ning selgitas, kuidas tihti kohtab suhtumist, et viletsad ettevõtted las lähevadki alla vett ning paras neile ongi. Tekkinud on klišeelik ettekujutus ettevõtlusest.

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse juhatuse esimehe Ülari Alametsa sõnul on Eesti ettevõtluskiht õhukene, mis aga osalt tuleb meie rahva vähesusest. „Tuleb rohkem teha, et olemasolevate ettevõtete heaks ja ettevõtjaks hakkamine oleks ühiskonnas rohkem väärtust.

Tänane debatt, milles osalesid lisaks eelpool mainitutele veel Eesti Toiduainetööstuse Liidu juhataja Sirje Potisepp, Eesti Kaubandus- Tööstuskoja peadirektor Siim Raie ja Eesti Konjunktuurinstituudi juhtivteadur Leev Kuum.

EAS ja Eesti Tööstus- Kaubanduskoda ja Eesti Tööandjate Keskliik kuulutasid välja täna ettevõtluskonkursid, mille tulemused ehk Ettevõtluse auhind 2009 ja konkurentsivõime edetabel avaldatakse välja 15 septembril.

Neid auhindu hindasid debatil osalenud, arvestades majandusseisu tänavu eriti oluliseks ning olid ühel nõud, et tunnustamine läheb sel aastal eriti korda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. May 2009, 16:29
Otsi:

Ava täpsem otsing