Tallinn tellib oma ametnikult kontserdi

12. mai 2009, 11:47

Tallinna linnaametniku Katrin Siska bänd
Vanilla Ninja sai linnalt tellimuse tunniseks kontserdiks, mille eest kaunis
kolmik kasseerib praegusel säästuajal 30 000 krooni.

Katrin SiskaTüdrukutetrio Vanilla Ninja annab "Tallinna päeva" raames 15. mail kontserdi, mille eest Vanilla Ninja Records OÜ esitab Tallinnale 30 000kroonise arve, kirjutab Kroonika. Kuna meer Edgar Savisaare lemmikbändi Vanilla Ninja klahvimängija Katrin Siska töötab jaanuarist linnavalitsuses referendina, kerkib küsimus - on's õige ja eetiline, et linna korraldatud üritusele tellitakse teenust linnaametnik Siskalt?

Tallinna aKatrin Siskabilinnapea Kaia Jäppinen vastuolu ei näe. "Ei ole õige väita, et teenust ostetakse linnaametnikult, teenust osutab kollektiiv ehk Vanilla Ninja," veenab Jäppinen, lipsates mööda tõigast, et arve esitab kontserdi eest firma, mille omanikeringi ja juhatusse kuulub ka Siska. Kuna Katrin allub linnaametnikuna avaliku teenistuse seadusele, kohalduks talle ka korruptsioonivastane seadus, mille alusel on ametnikul keelatud olla teenust osutavate ettevõtete nõukogus, juhatuses või omanikeringis.

"Mis puudutab Katrin Siska osaühingu juhtorganisse kuulumist, siis tema ametijuhendist tulenevad kohustused ja ülesanded ei ole sellised, mille tõttu laieneksid talle korruptsioonivastasest seadusest tulenevad töökoha- ja tegevuspiirangud," ütleb Jäppinen. "Ta ei osale teistele isikutele kohustuslike otsuste või toimingute tegemisel, ei osale riigi- või munitsipaalvara erastamise, võõrandamise või kasutusse andmise otsuste tegemisel. Sellest lähtuvalt ei näe me ka vastuolu."

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. May 2009, 11:49
Otsi:

Ava täpsem otsing