Vene riik: toetame meediat rahaga, kuid mitte mõjutamaks selle sisu!

12. mai 2009, 20:52

Venemaa side- ja kommunikatsiooniminister
loetles täna meetmeid, mida riik võtab ette reklaamivaeguses kiduva meedia
toetamiseks, tema väitel ei kasutata aga rahahooba ajakirjanduse kroonutruuduse
kindlustamiseks.

"Me ei hakka finantsabi osutamisel kedagi eraldi välja tooma, et siis ei heidetaks meile ette seda, et me selle abi kaudu justkui püüame mõjutada väljaannete sisu. Hakkame aitama süsteemselt, orienteerudes neile, kes toodavad ja levitavad riigi pikaajaliste sotsiaalmajanduslike prioriteetidega kooskõlas olevat sisu," sõnas minister Igor Štšegolev.

Reklaamitulu drastilise kahanemise vastuabinõudeks on mõnede süsteemi olulisteks osaks olevate ettevõtete võetavate laenude intresside kompenseerimine 2/3 keskpanga refinantseerimisintressi ulatuses, riikliku postiettevõtte subsideerimine trükiväljaannete kojukande osas, postitariifide külmutamine.

Peale selle on plaanis ettepanekute väljatöötamine realiseerimata jäänud tiraažide mahakandmise normide kohta. Kavas on ka riigi ja ühiskonna prioriteetidele vastavate telesaadete tootmisele ja levitamisele antava toetuse 1,14 mld rublane (390 mln krooni) suurendamine.

Praegust aega nimetas minister meediakanalitele Venemaal katsumusterohkeks ja riigi abi vajalikuks paljude ajalehtede, ajakirjade ja raadiojaamade rahapuudusel sulgemise peatamiseks ning meediaruumi terviklikkuse säilitamiseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. May 2009, 20:52
Otsi:

Ava täpsem otsing