Laenuga kimpus ja tuleviku pärast mures USA sõdur kukkus Iraagis oma kaaslasi tapma

13. mai 2009, 20:37

Seersant John Russell oli elukutseline
sõjamehe ameti valinud töökoha stabiilsuse pärast, peale oma koduse majalaenuga
hättajäämist ja tööalase tuleviku tumedaks muutumist lasi ta üleeile Iraagis oma
viis teenistuskaaslast maha.

Praeguses Iraagi sõjas on see suurima ohvrite arvuga vägivald USA sõjaväelaste endi vahel, kirjutas täna New York Times. Vaenlase käe läbi on John Russelli üksuses samal ajal hukkunud kaheksa meest.

44 aastase seersandi laenumakse oma Texases soetatud maja eest oli 1500 dollarit kuus. Russelli isa Williami sõnul oli mees peale maksete võlgujäämist endast väljas ning tema ülemus käskis tal relva ära anda ja minna psühholoogilisele nõustamisele. Käsk relv ära anda on sõjaväelase jaoks väga tõsine asi ja John Russell läks närvi, kartes enda errusaatmise korraldamist. Olles hiljuti 37000 elanikuga Shermani linnas maja ostnud, oli ta ärevuses mitte ainult kindla kuupalga, vaid ka sõjaväepensioni võimaliku kaotuse üle.

Esmaspäeval peale konflikti Bagdadi-lähedase Camp Liberty väebaasi kliiniku personaliga naasis ta relvaga, mille tõenäoliselt oli rüseluses haaranud oma relvastatud saatjate käest ja lasi viis inimest maha. Nende hulgas olid kaks kliiniku töötajaist ohvitseri ja kolm seal viibinud sõdurit.

Saksamaal baseerunud inseneriüksuse seersant sai süüdistuse viie inimese mõrvamises ja raskendavail asjaoludel kallaletungis, teatas armee esindaja. Sõjavägi uurib ka, kuidas mees relva kätte sai ja on kinnitanud, et baasis tehti kõike määrustepäraselt: nähes ilmselt vaimselt häiritud meest vajavat põhjalikumat abi, saadeti ta üksusest kliinikusse. Vabatahtlikult polnud ta sinna läinud. "Tegelikult kui mees läheb ja abi küsib, peetakse teda väärakaks, kellega on midagi lahti ja püütakse temast lahti saada. Nad püüdsid talle lahkumiseks maksimaalselt survet avaldada. Arvan, et nad murdsid ta," jutustas mõrtsuka isa William.

John Russell liitus rahvuskaardiga (põhimõttelt Kaitseliiduga sarnanev relvaorganisatsioon) 1988. ja tegevarmeega 1994.a. Iraagi missioonil oli ta kolmandat korda ja isa väitel oli tema eriala tegelda maanteeäärsete robotpommidega, kus koges vängeid olukordi kindlasti üleliiagi. Suurel alal laiuvas Camp Libertys on 14 vaimutervise spetsialisti, nende seas kaks psühhiaatrit, kes võtavad kuus vastu umbes 500 patsienti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. May 2009, 20:37
Otsi:

Ava täpsem otsing