Briti rahvaesindajad tagastavad hüvitisi

ÄP 14. mai 2009, 00:00

Opositsioonis olevate konservatiivide liider David Came-ron teatas teisipäeval, et partei ladvik maksab kohe tagasi umbes 16 000 naela ning et kõigil parlamendisaadikutel tuleb partei sisekontrollile oma kuluhüvitistest aru anda. Mida õigustada ei suudeta, tuleb tagasi maksta. Keeldujaid ähvardab parteist väljaheitmine, kirjutas Bloomberg.

"Siiralt vapustatud" parteiliidri reaktsioon tuli vastusena meedias ilmunud teadetele, kuidas ka konservatiivide parlamendisaadikud on maksumaksja kulul puhastanud ujumisbasseine ning korrastanud tenniseväljakuid. Cameron ise maksab tagasi 680 naela koduste remonditööde eest küsitud kompensatsiooni. Cameroni eeskuju järgides teatas raha tagasimaksmisest konservatiivide parlamendisaadik, kes oli maksumaksja rahaga soetanud 4700 naela eest aiavarustust.

Cameroni järel teatas lõpuks ka peaminister Gordon Brown, et valitsev tööpartei tahab kõigi oma parlamendisaadikute viimase nelja aasta kuluhüvitised saata sõltumatule instantsile ülevaatamiseks. "See äärmuslik samm on vajalik," ütles Brown.

Eile teatas Briti tervishoiuminister Phil Hope, et maksab tagasi Londoni korteri sisustamiseks kulunud 41 000 naela. Liberaaldemokraatliku partei liider Nick Clegg teatas, et maksab tagasi 80 naela telefoniarve eest.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:05
    Otsi:

    Ava täpsem otsing