Mihkelson: energeetikast sõltuvad töökohad ja riigi käekäik

14. mai 2009, 21:10

Energiasektorit ootavad ees suured
muutused, millest sõltuvad tulevikus nii riigi rahaline käekäik kui inimeste
töökohad, ütles Riigikogu liige Marko Mihkelson (IRL) täna Jõhvis
Euroopa Parlamendi saadikukandidaatide debatil.

"Eesti energiasektor peab muutuma tänasest tõhusamaks ja keskkonnasäästlikumaks läbi tasakaalu kolmes aspektis – keskkonnamõju, varustuskindlus ning taskukohasus. Ükski teadaolev energiaallikas ei lahenda korraga kõiki kolme probleemi, kuid neid kombineerides on võimalik jõuda tasakaalustatud lahenduseni," ütles ta.

Mihkelson toonitas eraldi energiasäästu olulisust läbi energiatarbimise taseme hoidmise ning jätkuvat panustamist teadlaste ja teiste ekspertide töösse, kes energeetikat arendaksid. "Ehkki Eesti on silmitsi raskete aegadega – majanduskriis, kasvav tööpuudus ja perede keeruline olukord, tuleb probleemide ennetamiseks minetada võltsoptimism või tühjad lubadused ja tuleb teha otsuseid, mis tagavad energiamajanduse jätkusuutlikkuse," rääkis ta debatil "Energeetika ja keskkond – sõbrad või vaenlased?".

Riigikogulase sõnul on selge, et ainuüksi elektri tootmisesse tuleb lähema 15 aasta jooksul investeerida ligi 50 miljardit krooni. "Koos kulutustega energiatõhususe suurendamisse ja võrkude arendamisse võib see kulu olla 15 aasta perspektiivis kuni 100 miljardit krooni," rääkis Mihkelson.

Tema kinnitusel on IRL võtnud eesmärgiks tagada eelarve tasakaal ja selline ettevõtluskliima ning investeeringud, mis looks 20 000 uut töökohta. "Meie peamine eesmärk on tasakaalustada riigieelarve – see algab palga- ja administratiivkulu vähemalt 10% vähendamisest valitsussektoris, aga nende sammudega on lubamatult viivitatud," ütles Mihkelson.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. May 2009, 21:10
Otsi:

Ava täpsem otsing