Religiooni ja teaduse vastasseis

Signe Sillasoo 15. mai 2009, 00:00

Kui kinolinale jõudev film on publiku ovatsioonide saatel väga heaks tunnistatud, siis on rohkem kui 50% tõenäoline, et sellele tehakse järg. 2006. aasta kinohitt "Da Vinci kood" on selle nüüd igatahes saanud. Lugu taas Dan Brownilt, režissööritöö Ron Howardilt, kes on varem saanud maha näiteks selliste filmidega nagu "Frost/Nixon" ning "Piinatud geenius".

Uues linateoses tuuakse vaataja ette taas vana, sümpaatne kangelane, Robert Langdoni, keda kehastab Tom Hanks. Viimane asub võitlusesse maailma võimsaima salaorganisatsiooni liikmete, illuminaatidega, kes on käivitanud plaani hävitamaks enda kõige vihatum vaenlane, katoliku kirik. Olukorra päästmiseks asub Langdoni koos itaallannast teadlase Vittoria Vetraga (Ayelet Zurer) tegutsema Roomas. Üheskoos tuleb neil käia katakombides, hüljatud pühamutes ja illuminaatide endi vanades peidupaikades.

Enne ametlikku esilinastust, milleks on valitud 15. mai, on filmi tegijad kogenud Vatikani vastuseisu ja ähvardust kuulutada filmile boikott. Samuti keelati neil filmimine mitmes Vatikani ja Rooma pühapaigas. Usukeskuse ametlik häälekandja Avvenire andis märtsi lõpus teada, et kirik ei saa Ron Howardi uut linateost lihtsalt heaks kiita.

Tegijatele ilmselt hea uudis, sest säärased boikotid on osutunud tavaliselt väga heaks turunduskampaaniaks, mis uudishimus inimesi veel rohkem kinodesse filmi vaatama ajab. Režissöör Ron Howard on tunnistanud selle kõige peale, et oli valmis säärasteks komplikatsioonideks. Katoliku kiriku vastuseisu saadi tunda ka mitmetes Inglismaa, Prantsusmaa ja Šotimaa kirikutes.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:01
    Otsi:

    Ava täpsem otsing