Teatrisse enne tööleminemist

Mari Hiiemäe 15. mai 2009, 00:00

Varane toimumisaeg on etendusel eelkõige selleks, et näidend vaatajatele meelde jääks. Tavaliselt ju varahommikuti teatris ei käida. Teisalt klapib kellaaeg suurepäraselt etenduse sisuga - 8.15 on suurte plaanide tegemise aeg ehk aeg, kui kontorites peetakse tähtsaid hommikusi koosolekuid. Suurte ja tähtsate plaanide algatamisest aga Startup just räägibki.

Väga lõpuni paika mõõdetud sisu Startupil ei ole. On pidepunktid ja piirid, mille sisse etendus mahtuma peab, lõplik vorm antakse alles kohapeal. "Loodetavasti saab etendus olema igal hommikul erinev. Palju oleneb sellest, millised saavad olema ideed just sel konkreetsel hommikul," rääkis Kase.

Ühest küljest toimub Startupis väga palju, teisalt ei toimu seal mitte midagi. Toimub see, et ühel hommikul tulevad pooleldi ehitusjärgus olevasse kontorisse tööle neli inimest, kes tahavad leida ideed ettevõtluse alustamiseks. Mingit karakterite arengut aga etenduses ei sisaldu, on ainult tegelaste soovid, loomulikult rõõmud ja tülid. Lõpplahenduseni jõutakse sellegipoolest ning Kase sõnul saab lahendus olema banaalselt lihtne, üle võlli siiras ja ebausutav, kuid lootusrikas.

Kuna etendusel on lihtne eesmärk - tõugata inimesi ettevõtlusega alustama - on tüki optimaalseks sihtgrupiks Kase sõnul inimesed, kes on mõelnud ettevõtluse alustamisest, olenemata sellest, kui vanad nad on ja millega nad parajasti tegelevad. "Praegu on ülioluline, et kuskil meie ligidal sünniks vägev mõte ning see ettevõtluse vormis ka teoks tehtaks. Analüüsid ja prognoosid ei vii meid kuhugi, olgem realistlikele utoopiatele avatud," arvas Kase.

Seda, kuidas hommikune etendamiskellaaeg publiku reaktsioone mõjutab, Kase arvata ei oska. "Pole võimalik ennustada, kuidas teater mõjub kell 8.15 hommikul. Võib-olla on igav, võib-olla on väga naljakas, võib-olla on äratav, võib-olla ei hakka ei näitlejatel ega publikul mõte korralikult tööle. Võib-olla juhtub aga midagi ületamatult siirast," arvas Kase. Lisaemotsioone tekitab autentne esitamiskoht ehk ehitusjärgus büroopind, kuhu etenduseala on loodud.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:01
    Otsi:

    Ava täpsem otsing