Eesti tahab ühineda rahvusvahelise elundisiirdamisega tegeleva organisatsiooniga

16. mai 2009, 11:55

Sotsiaalminister Hanno Pevkur kinnitas oma
kirjas rahvusvahelisele elundivahetusorganisatsioonile Eurotransplant, et Eesti
on väga huvitatud organisatsiooniga liitumisest ning soovib alustada
läbirääkimisi.

Pevkuri sõnul tähendab liitumine Eurotransplandiga seda, et saame aidata suuremat hulka Eesti patsiente, kui see tänasel päeval võimalik on. „Oleme Eurotransplandiga liitumise küsimused arutanud põhjalikult läbi Eesti selle ala parimate ekspertarstidega,” ütles minister pressiteates.

Tartu Ülikooli Kliinikumi uroloogia ja neerusiirdamise osakonna vanemarst-õppejõud Peeter Dmitrievi sõnul võidavad koostööst rahvusvahelise organisatsiooniga need patsiendid, kellel on vajadus operatsiooniks, mida Eestis ei teha.

„Eurotransplant on pika tegutsemisaja jooksul omandanud hindamatud kogemused elundite siirdamisel. Meie liitumine organisatsiooniga laiendab tunduvalt Eesti doonororganit vajavate patsientide võimalusi leida parim doonor,” ütles Dmitriev. „Samuti tõuseb kindlasti elundisiirdamiste kvaliteet ning täienevad meie arstide võimalused omandada vajalikke kogemusi,” lisas ta.

Elundivahetusorganisatsiooni esindajad arutasid aprillis võimalusi koostöö alustamiseks kohtumisel sotsiaalminister Hanno Pevkuri ning elundisiirdamisega seotud arstide esindajatega.

Eurotransplant on rahvusvaheline elundivahetusorganisatsioon, millega on ühinenud Austria, Belgia, Horvaatia, Saksamaa, Luksemburg, Holland ja Sloveenia. Eurotransplant on tegutsenud 41 aastat. Eurotransplanti ühinenud riigid on loonud ühtse süsteemi elundite piiriüleseks leidmiseks ja transpordiks. Eurotransplandiga ühinenud riikides elab ligikaudu 125 miljonit inimest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. May 2009, 11:55
Otsi:

Ava täpsem otsing