Analüütikud jäid Merko Ehituse aasta alguse kasumlikkusega rahule

Silvia Viidik 18. mai 2009, 00:00

Ettevõtte esimese kvartali käive langes aastatagusega võrreldes ligi 46%, kasum kukkus 80%.

LHV teatel jäi Merko käive nende ootustele alla, kuid Merko üllatas parema kasumlikkusega ning aktisale anti soovitus "neutraalne".

"Kui tulude olulist vähenemist kinnisvara arendustegevusest võis oodata, siis tulu langus Läti ja eriti Leedu tütarettevõtetes ületas LHV ootusi," ütles analüütik Kristo Oidermaa.

LHV prognoos nägi Merko käibele ette aastatagusega võrreldes 35,4% langust.

Siiski oli Merko kasumlikkus LHV ootustest suurem. Ettevõtte brutomarginaal oli 14,2%, samas kui LHV ootas marginaaliks 10,6%. "Seega on Merko praegustes ehituslepingutes suutnud kasumlikkust säilitada," resümeeris analüütik.

Merko puhaskasum 2,1 miljonit eurot ületas ligi kahekordselt LHV prognoosi, milles pakuti 1,2 miljoni euro suurust kasumit.

Oidermaa kiitis Merko tugevat bilanssi ja likviidsust ning märkis, et ettevõttele oleks positiivne raha vabastamine korterite alt, esimeses kvartalis suudeti müüa 70 korterit. "Ettevõtte rahavoog põhitegevusest oli küll väike, kuid siiski positiivne. Selle mõjul ületab Merko sularaha positsioon jätkuvalt laenukoormust," lisas ta.

Ka Swedbanki ootustest osutus Merko tulemus kesisemaks. Kui turgude lõikes jäi käive Eestis vaid veidi Swedbanki ennustusele alla, siis Lätis ja Leedus vähenes käive oluliselt rohkem, kui oodati.

Swedbanki analüütiku Risto Hundi sõnul tundub Merko Ehitus esimese kvartali tulemuse põhjal olevat Nordecon Internationaliga võrreldes märksa paremas olukorras -Merko ärikasum oli veel positiivne, kuid Nordeconil jäi see paraku negatiivseks.

Lisaks on Merko bilansiline pool tugevam likviidsusnäitajaid vaadates.

"Kui investor on kahevahel, kas osta Nordeconi või Merko aktsiaid, siis esimese kvartali tulemuste põhjal vaataksin mina pigem Merko poole," ütles Hunt.

Kui võrrelda Merko Ehitust Nordecon Internationaliga, siis kahanes Merko käive oluliselt rohkem, samas teostamata ehituslepingute maht vähenes Merkol kvartali jooksul vähem ning samuti oli parem kasumlikkus, analüüsis Oidermaa. "Arvame, et mõlemal ehitusettevõttel on ees rasked 2-3 aastat," ütles LHV analüütik.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:05
    Otsi:

    Ava täpsem otsing