Kivirähk: tähtis on sobiv naispresidendi kandidaat

18. mai 2009, 19:26

Eesti kasvõi järgmistel valimistel
naispresidendi valida - tähtis on lihtsalt sobiv kandidaat, ütles sotsioloog
Juhan Kivirähk.

"Ma ei arva, et Eesti selles küsimuses oleks oluliselt vähem arenenud kui Läti või Leedu. Lätis on olnud naispresident, Leedu sai endale nüüd. Usun, et Eesti oleks ka selleks valmis - tähtis on lihtsalt sobiv kandidaat, minugi poolest kasvõi järgmistel valimistel," vastas Kivirähk Äripäeva päevaküsimusele, millal on Eesti valmis esimeseks naispresidendiks.

Sotsioloog rääkis, et eelmistel presidendivalimistel oli meil olemas üks kandidaat - Ene Ergma. "Ega väga palju puudu ei olnud, et tema oleks võinud praegu Kadriorus president Ilvese asemel istuda. Kui vaadata Leedu kogemust, siis tuli Euroopa Parlamendist saadik, miks mitte näiteks Siiri Oviir. Kindlasti on Marju Lauristinist räägitud, tema oleks suurepärane inimene selle koha peale, aga ta on ise seda kogu aeg tagasi tõrjunud. Arvan, et valijate probleem pole see, et mitte mingil juhul naise poolt ei hääletata, vaid küsimus on sobivas kandidaadis ja erakondades endis, et naiskandidaat üles seatakse."

Kivirähk lisas, et kui tagasi vaadata, siis eelmistel presidendivalimistel oleks olnud poliitikute võimuses Ene Ergma valida, see oli puhtalt opositsiooni otsustada ja nad oleks võinud riigikogus vajaliku hääle anda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. May 2009, 20:10
Otsi:

Ava täpsem otsing