Seeder: IRLile on Reiljani süüdi mõistmine probleem

19. mai 2009, 17:16

IRLi põllumajandusminister ja
Reformierakonnaga läbirääkimiste pidamiseks moodustavasse delegatsiooni kuuluv
Helir- Valdor Seeder ütles rahvaliitlase Villu Reiljani süüdi mõistmise kohta,
et IRLile on see kindlasti probleemiks.

„Ma ei tea Reformierakonna seisukohti ja suhtumist. IRLile on see kindlasti probleemiks ja me peame tõsiselt mõtlema ja ma arvan, et ka Rahvaliit peab sellele mõtlema,“ rääkis Seeder Äripäevale.

Kas Reiljan peaks erakonnast lahkuma, seda ei pidanud Seeder vajalikuks kommenteerida, nimetades otsust Rahvaliidu siseasjaks.

Äripäev küsis samas, kas oleks tarvis, et Reiljan lahkuks riigikogust. „Seda peab Reiljan ise tunnetama ja otsustama. On olemas üks pretsedent, kus riigikogu liige, endine kaitseminister Margus Hansen, on süüdi mõistetud ja tema lahkus riigikogust peale riigikohtu otsust ehk peale protsessi lõppu,“ vastas Seeder.

Seederi sõnul toimusid täna konsultatsioonid ja erakonnad võtsid aega siseläbirääkimisteks. „Homme otsustatakse, kas jätkatakse või mitte,“ selgitas põllumajandusminister ning lisas, et IRL on arutanud erakonnas vaid töölepingu seadust ja eelarveküsimusi.

„Villu Reiljani süüdimõistev otsus jätab oma pitseri ja peame kujunenud olukorda arutama,“ võttis Seeder kommentaari kokku.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. May 2009, 17:16
Otsi:

Ava täpsem otsing