Märgade ruumide eluiga pikeneb õigete lahendustega

Kea Siidirätsep 20. mai 2009, 00:00

Hüdroisolatsioon paigaldatakse märgade ruumide põrandatele kogu ulatuses ning tõstetakse vähemalt 100 mm kõrguselt seinale. Seinte hüdroisoleerimine on vajalik kõikjal, kus pinnad puutuvad kokku veega. Leiliruumi seinavoodri alla eraldi hüdroisolatsiooni ei vajata. Seinavooder ja selle taga olev tuulutusvahe ning aurutõkkena toimiv foolium on niiskusrežiimi seisukohalt toimiv tarind. Märjas ruumis ei soovitata põrandast teha muid läbiviike kui põrandatrapp. Kui märja ruumi mõni sein piirneb välisseinaga, siis selle seina hüdroisolatsiooni taga ei tohi olla aurutõket.

Ehituskvaliteedi RYL-käsiraamatute järgi peab pesuruumide põrandakalle liigse vee ärajuhtimiseks olema põrandatrapi suunas 1:80 ja duši piirkonnas 1:50. Miinimumkalle niiskes ruumis vee ärajuhtimiseks põrandatrappi on 1:100 ehk 1 cm 1 meetri kohta.

Eramaja või korteri sauna leiliruumis pole põrandatrapp nõutud, küll aga peab lavaruumis olema 1:100 põrandakalle suunaga leiliruumi ukse alt pesuruumi põrandatrappi. Kui trapp on projekteeritud kaugemale, võib leiliruumi ka eraldi trapi ehitada. Kui leiliruumi trapil on oht kuivale jääda, soovitatakse paigaldada trappi ka spetsiaalne vesilukk kanalisatsioonihaisu tõkestamiseks.

Pesuruumis oleva vanni all on nõuetekohane kalle 1:50. Kuigi seina ja vanni ühenduskoht vuugitakse elastse mastiksiga, võib ühenduskoht aja jooksul hakata vett läbi laskma, ka vanni all olev torustik võib lekkida.

Eemaldatava esipaneeliga vannidel on lekkeid lihtsam kõrvaldada. Kui vann müüritakse eest kinni ja plaaditakse, paigutatakse põrandatrapp vanni serva alla ning jäetakse hooldusava eemaldatava katteplaadiga.

Uue eluhoone või korteri pesuruumide projekteerimisel tuleks lisaks muudele parameetritele arvestada ruumi kasutaja vaba tegutsemispiirkonna läbimõõduks 1,5 m, mis on piisav ka ratastooliga liikujale.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:05
    Otsi:

    Ava täpsem otsing