Tallinn loob 30 miljoniga oma telekanali

20. mai 2009, 15:04

Tallinna linnavalitsus saatis täna
volikokku otsuse eelnõu, millega luuakse Tallinna TV. Telekanalile hakkab aastas
kuluma 30 miljonit krooni maksumaksja raha.

Tallinna abilinnapea Jaanus Mutli sõnul ei näe ta mingit põhjust, miks mõni muu erakond võimule tulles ei peaks tahtma Tallinna telekanalit pidada, vahendas Delfi. Kanal läheb eetrisse alates 2011. aastast, pärast kohalike omavalitsuste valimisi.

Reformierakond teatas täna, et ei toeta Tallinna TV loomise plaani ning leiab, et pealinna propaganda kulusid tuleb oluliselt vähendada. Reformierakonna fraktsiooni esimehe Remo Holsmeri sõnul kajastavad nii rahvusringhääling, eratelekanalid kui ka üleriigiliste päevalehtede Tallinna lisad kõik uudiseid pealinnast. "Tallinna suurusesse linna eraldi telekanali loomine, eriti veel praeguses majandussituatsioonis, on mõistusevastane," ütles ta.

"Keskerakonna poolt eelmisest aastast tõstetud maamaksust korjatakse linlastelt täiendavalt 200 miljonit krooni. Tallinna linn kulutab sel aastal avalikele suhetele ja propagandale ca 45 miljonit krooni, millele lisandub televisiooni käigus hoidmiseks 30 miljonit krooni aastas," lisas Holsmer. "Savisaar investeerib seega kolmandiku maamaksu tõusust korjatavast rahast Keskerakonna propagandasse, mitte kanalisatsiooni väljaehitamisse nagu seni on lubatud," märkis ta.

Holsmeri kinnitusel nõuab telekanali käigus hoidmine igal aastal linnalt dotatsiooni. "Seega läheb see järjekordne K-projekt linlastele väga kalliks maksma;" lisas ta.

Tallinna linnavalitsus otsustas täna luua sihtasutuse Tallinna TV, mille eesmärk on "kaasaegsete kommunikasioonivahendite kaudu kajastada mitmekülgselt ja loovalt sündmusi Tallinnas, pakkudes vaatajatele tasakaalustatud tõepärast informatsiooni, meelelahutust ja TV-teenuseid". Linnavalitsus lubas anda sihtasutusele rahalise sissemaksena 100 000 krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. May 2009, 16:29
Otsi:

Ava täpsem otsing