Emor: tuntumad suurfirmad on Swedbank ja Rakvere Lihakombinaat

21. mai 2009, 13:57

Kümnendat korda läbi viidud Eesti
suurettevõtete tuntuse ja maine uuringu võitsid tänavu Swedbank ja Rakvere
Lihakombinaat, teatas TNS Emor.

Liidritele järgnevad Saku Õlletehas, EMT, A. Le Coq ja A-Selver. Suurtest riigiettevõtetest peetakse kõige mainekamaks Eesti Energiat.

Eelmistel aastatel on ettevõtete pingerida maineindeksi alusel olnud suhteliselt stabiilne, kuid 2009. aasta on toonud mitmeid muudatusi, teatas Emor.

Uuringust jäi sel aastal välja eelmistel aastatel kindlate liidrite hulgas olnud Kalev, kuna pärast kontserni struktuuri muutusi kasutab Kalevi nime oma ärinimes AS Kalev Chocolate Factory, mis aga ei kuulu Eesti suurema käibega ettevõtete hulka.

Kui eelmistel aastatel võis ettevõtete maineindeksite puhul näha üldiselt tõusutrendi, siis sellel aastal on maineindeksid langenud võrreldes eelmise aastaga keskmiselt 0,4 punkti, teatas Emor. Langus on uuringufirma andmetel põhjustatud eelkõige majanduskriisist ning negatiivsest meediafoonist, mis tekitab elanikes ebakindlust Eesti ettevõtete suhtes.

Keskmisest enam on Emori uuringu põhjal langenud ehituse, transpordi, autode müügi ja panganduse valdkonnas tegutsevate ettevõtete maineindeksid. Suhteliselt stabiilsemana on püsinud telekommunikatsiooni ja kaubandusettevõtete maineindeksid ning vaid üksikute ettevõtete maineindeks on tugevnenud.

Pingerea koostamise aluseks on kaks parameetrit: Eesti elanike üldine suhtumine ettevõttesse ja Eesti elanike hinnang ettevõtte tugevusele. Uuringus osales 2009. aasta aprillis 1009 Eesti elanikku vanuses 15-74 aastat. Uuringusse lülitati eelmise aasta (2008. a) uuringu põhjal tuntumad ettevõtted Äripäeva käibe TOP 500 esimese saja ettevõtte hulgast, kokku 68 suurettevõtet.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. May 2009, 13:57
Otsi:

Ava täpsem otsing