Saaremaale plaanitakse 60miljonilist hooldekodu

21. mai 2009, 15:51

Saaremaale Laimjalga hooldekodu rajada
plaaniv OÜ Rae Terminal lubab ettevõtmisse investeerida kuni 60 miljonit krooni
ja luua kuni 75 töökohta.

Teisipäeval Laimjala rahvamajas aset leidnud hooldekodu planeeringulahenduse tutvustusel ütles Rae Terminali esindaja Andrus Õunpuu, et hooldekodu esimene etapp plaanitakse valmis ehitada aastail 2012–14, hoolekandeasutus tuleb esialgu 30–50kohaline ja tööd saab seal kuni 25 inimest, kirjutas ajaleht Oma Saar.

Edaspidi on kavas suurendada kohtade arvu 150-le ja võtta tööle kuni 75 inimest. Hooldekodu rajamiseks kulub neli miljonit eurot (umbes 60 mln kr), millest pool tuleb Euroopa Liidu fondidest.

Asutuse nimeks pannakse SA Laimjala Tööõppekeskus ning selle põhilisteks hoolealusteks saavad inimesed, kes vajavad riigi poolt rahastatud toetatud elamise või töötamise teenust, koos tööturuametiga on aga kavas hakata pakkuma ka koolitust ja väljaõpet pikaajalistele töötutele ning luua kohalikele pensionäridele päevakeskus.

70 protsenti kinnisvarafirmast Rae Terminal kuulub Veiko Kreevsile, 30% omanik on Andrus Õunpuu. Ettevõtte värskeima, tunamulluse majandusaasta aruande järgi soetas Rae Terminalil 2007. aastal laenu abil maaüksuse Saaremaal koos hoonetekompleksiga. 2006. aastal firmal majandustegevus puudus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. May 2009, 15:51
Otsi:

Ava täpsem otsing