BÖRS: USA täna väga stabiilne

22. mai 2009, 15:41

USA aktsiaturud kauplevad
ilusates plussides.

S P 500 aktsiaindeks on kerkinud 0,6 protsenti, Dow Jones tööstuskeskmine samuti 0,6 protsenti ning ka Nasdaq indeks 0,6 protsenti.

Kindlustaja American International Group (AIG) sai S P 500 indeksi ettevõtetest suuruselt teise kahjumi, lisaks teatas ettevõtte juht Edward M. Liddy, et plaanib ametist tagasi astuda kohe pärast sobiva järglase leidmist. AIG aktsia on uudise peale üsna negatiivselt reageerinud ning vajunud 5,6protsendilisse miinusesse 1,7 dollari peale.

Ka General Motors, kelle pankrot saab iga päevaga järjest tõenäolisemaks, on vajunud korralikult. Pea 9,5protsendiline miinus on viinud aktsiahinna 1,75 dollarile.

Väga õitsvalt pole alustanud ka Ford Motor, kes küll end pidevalt eelnimetatud konkurendist eristada püüab ning ainsana kolmest USA suurest autotootjast valitsuse abist seni keeldunud on. Autotööstur on vajunud 0,9 protsenti 5,25 dollarini.

Finantssektor on saanud laiema müügilaine osaliseks. Lisaks AIG suurele miinusele, on hoolega vajunud ka Bank of America 1,9 protsendiga, American Express 1,6 protsendiga ja Wells Fargo pea 1,9 protsendiga.

Tehnoloogiaettevõtted Apple ja Research In Motion (RIM) on suhtelisele üksmeelselt vajunud vastavalt 0,6 ja 0,9 protsenti.

Plussis on luksuskaupade tootja Guess 4,2protsendilise kerkimisega ning finantssektori edukam pool nagu Morgan Stanley (+2,7 protsenti), Goldman Sachs (+0,8 protsenti) ja Citigroup (0,3 protsenti).

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. May 2009, 23:04
Otsi:

Ava täpsem otsing