Külaelanikud paluvad presidendilt postkontori allesjätmist

22. mai 2009, 13:37

Juhtimaks presidendi, peaministri ja Eesti
Posti nõukogu esimehe tähelepanu Lääne-Virumaal asuva Triigi küla postkontori
allesjäämise olulisusele, saatsid külaelanikud neile kirja, kus taotletakse
kokkusaamist ja soovitakse üle anda ka postkontori sulgemise vastu kogutud
allkirjad.

MTÜ Triigi Mõis juhatuse liikme Siret Kotka kinnitusel on Triigi postkontori sulgemise vastu kogutud juba ligi 250 allkirja. "Märtsis saime alles ajalehest teada, et alates 1. juulist suletakse meie küla postkontor," selgitas ta. "Hämmastav, et Triigi küla elanike arvamust ei küsitud. Meile ka ei selgitatud sulgemise otsuse põhjust. Ei küsitud ka ümberkaudsete külaelanike arvamust, sest Triigi postkontor katab märksa laiemat piirkonda kui seda on Triigi küla. Meie postkontoris käivad inimesed ka teistest küladest, nagu näiteks Avispea, Eipri, Pudivere ja teised," rääkis ta.

"Külapostkontori juures käivad ka eakamad inimesed, kes on harjunud seal sotsialiseerumise mõttes käima. Teatavasti on selliseid kohti ja võimalusi maakohtades ääretult vähe, kui üldse. Postkontoris müüakse ka erinevaid tooteid. Vanema inimese jaoks on Triigi poodi minek tõsine ettevõtmine. Seega on postkontori allesjäämine meie küla jaoks ülimalt tähtis ja seda mitme kandi pealt," lisas Kotka.

"Riikliku postiettevõtte juhtkond peaks aru saama, et AS Eesti Post kuulub Eesti riigile, ehk siis sisuliselt igale Eesti Vabariigi kodanikule. Eesti Post riigiettevõttena kannab endas teissuguseid eesmärke ja põhimõtet, kui kasumit taotlev eraettevõte. Riigiettevõtte olemus seisneb eelkõige avaliku teenuse pakkumises ja seda kodanike ja laiemalt just ühiskonna huve silmas pidades," märkis ta.

Eesti Posti teatas, et nende esindajad kohtuvad kolmapäeval MTÜ Triigi Mõis juhatuse liikme Siret Kotkaga , et selgitada postkontori sulgemise asjaolusid." Postivõrgu reorganiseerimine ja optimeerimine on Eesti Postis pidev protsess. Postiteenuse osutamise ümberkorraldamisel on Eesti Postile esmatähtis tagada piirkonna elanikele jätkuvalt lihtne ja mugav postiteenuste kättesaadavus," märkis Eesti Posti kommunikatsioonijuht Inge Suder ning lisas, et Eesti Post pakub võimalust kasutada postiteenuseid elu- või asukohast lahkumata tellides kirjakandja koju või ettevõttesse koha peale.

Lähim statsionaarne postiasutus peale Triigi postkontori sulgemist on Väike-Maarja postkontor, mis asub 5 km kaugusel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. May 2009, 15:27
Otsi:

Ava täpsem otsing