Ametiühing õhutab töötajaid barrikaadidele

23. mai 2009, 14:00

Transpordi Ametiühingu juhatus otsustas
pöörduda kõigi organiseerunud ja organiseerumata transporditöötajate poole, et
need osaleksid väga aktiivselt juuni algusse planeeritud protestimeeleavaldusel
ja võimalikus üldstreigis.

Ametiühing on valmis toetama ka nende töötajate osalemist aktsioonides, kes täna veel ametiühinguisse ei kuulu, seisab edastatud avalduses.

"Ametiühingud sõlmisid töölepingu osas mullu valitsusega siduva kokkuleppe. Kui lepingut ilma läbirääkimisteta ühepoolselt rikutakse, on see alatus, ning meil on kõik juriidilised õigused end streigiga kaitsta," ütles Transpordi Ametiühingu esimees Peep Peterson.

"Aktsioonid jätkuvad seni, kuni uus kompromiss töötajaid rahuldab!"

Petersoni sõnul ei saa ametiühinguid süüdistada jäikuses või vastutustundetuses, sest nende laualt on läbi käinud kümneid erinevaid variante, kuidas töötukassat pankrotist päästa.

"Oleme nõudnud korduvalt valitsust läbirääkimislaua taha. Paraku tulutult. See saab olla ainult ülbus, mis on takistanud valitsust heade kokkulepete saavutamisel ja stabiilsuse säilitamisel," rääkis Peterson.

Üldist poliitilist olukorda kommenteerides ütles Peterson, et peaministri isiklik ülbus ja empaatiavõimetus paiskavad ühiskonna praegu kohutavasse keerisesse.

"Meil oli seni küll masu, meil oli väga raske, kuid me suutsime ühiselt tegutseda. Oleksime suutnud ka edaspidi. Kuid üleolev stiil ja despootlik tankism tapavad usalduse ja see on Eestile hukutav," leidis Peterson.

Petersoni sõnul pole peaminister enam oma ülesannete kõrgusel, sest rahvuslikku konsensust nõudval ajal on Ansipist saanud peamine lõhestaja.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. May 2009, 14:00
Otsi:

Ava täpsem otsing